REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Lapkričio 6 d. 11:05

R. Karbauskis apie mokestį bankams: jų atstovų teiginiai dėl palūkanų branginimo yra iš piršto laužti

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


105735

Bankų atstovų teiginiai, kad apmokestinus bankų aktyvus jie pabrangintų palūkanas, yra „iš piršto laužti“, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Mums yra ryžtas surinkti biudžeto pajamas iš tų sričių, kurios paliestų Lietuvos žmones mažiausiai. (...) Nesurenkant lėšų per mokesčius negalėsime užtikrinti pajamų augimo ir socialinių reikmių. Lietuvoje mokesčiai yra vieni mažiausių ES. Pelningumas Lietuvos bankų yra du kartus didesnis nei vidutinis pelningumas ES bankų veiklos. Mūsų šnekėjimas apie tą mokestį yra kreipimasis į bankus dėl socialinio solidarumo“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė R. Karbauskis

Pasak „valstiečių“ lyderio, bankai, atsakydami į jo laišką, nepateikė argumentų, kodėl jie negalėtų mokėti bankų aktyvų mokesčio. „Pradedame gauti bankų savininkų atsakymus į mano laišką, kuriame jie šneka, kad skaičiavimų kažkokių, kad jie negalėtų priimti didesnių mokesčių ir negalėtų prisidėti prie socialinės situacijos gerinimo, nėra. Buvę skaičiai, kurie buvo paminėti bankų atstovų, kad jie brangins palūkanas, yra iš piršto laužti, nes bankai tokių skaičiavimų niekada nėra darę. Bankininkai, kaip ir bet kuri kita sritis, nesakys į mokesčių mokėjimą, kad „mes džiaugiamės, ačiū jums, valdžiai“, – laidoje teigė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad spalio 22 d. dėl galimo prieštaravimo kai kurioms Konstitucijos nuostatoms iš Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkės buvo išbrauktas siūlymas dėl bankų ir kredito unijų apmokestinimo. Tai numatantį Finansų rinkos dalyvių mokesčio įstatymo projektą Seimui ketino pateikti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Zbignevas Jedinskis.

Seimo Teisės departamentas savo išvadoje pažymi, kad teikiamos projekto nuostatos yra diskutuotinos keliais aspektais, tarp jų svarstytinas ir jų atitikimas Konstitucijoje įtvirtintam asmenų lygiateisiškumo principui bei Konstitucinio Teismo jurisprudencijai.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) teikiamu projektu siūloma nustatyti 0,4 proc. metinį tarifą bankų aktyvams.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA