REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 27 d. 09:10

R. Karbauskis apie K. Bartoševičiaus skandalą: jeigu tai būtų mūsų frakcija, aš atsistatydinčiau

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


257620

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikina, kad atsistatydintų iš partijos lyderio pareigų, jeigu „valstiečių“ gretose įvyktų panašus kaip buvusio konservatorių frakcijos nario Kristijono Bartoševičiaus skandalas.

„Jeigu tai būtų mūsų atveju, jeigu tai būtų mūsų frakcija, jeigu aš būčiau žmogus, kuris pakviečiau tą žmogų į frakciją ir t. t. – aš nežinau, aš manau, kad atsistatydinčiau tiesiog. Tiesiog paprasčiausiai“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė LVŽS pirmininkas.

„Jis Seimo narys, jis pakviestas į frakciją, jis dirbo frakcijoje. Bet kokiu atveju, čia įvykis, kuris nėra eilinis“, – pridūrė jis.

Klausiamas, ar ikiteisminis tyrimas, kuriame figūruotų LVŽS bendruomenės žmogus, būtų vienintelė priežastis atsistatydinti, R. Karbauskis atkreipė dėmesį, jog partijos pirmininko postą apleistų ir po „valstiečius“ netenkinančių rinkimų rezultatų. Visgi, tęsė jis, yra ir kitų situacijų, kai pasitraukti iš lyderio pozicijų būtų, pasak jo, moralinė priežastis.

„Pedofilijos skandalas yra moralinė priežastis ir pakankamai didelė priežastis. Kita vertus, jeigu paaiškėtų, kad žmogus, pavyzdžiui, žudikas maniakas. Tai be abejonės tas pats moraline prasme, kad žmonės, prisiėmę, pakvietę nesugebėjo įžvelgti ir suprasti ir po to dar du metus dirbti šalia“, – nurodė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad pirmadienį konservatorius K. Bartoševičius pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių.

Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš aktyvios politikos, generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo.

Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja ir Seimo nario mandato atsisakantis K. Bartoševičius.

Antradienį VRK panaikino jo mandatą – K. Bartoševičius neteko teisinės neliečiamybės. Parlamentaro įgaliojimai perleisti buvusiam krašto apsaugos viceministrui Viliui Semeškai.

K. Bartoševičius 2020 m. į Seimą išrinktas pagal TS-LKD sąrašą. Parlamente politikas dalyvavo Kultūros ir Ateities komitetų veikloje, priklausė Priklausomybių prevencijos komisijai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA