PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 3 d. 08:54

R. Karbauskis apie „Baltic Pride“ eitynes: aš nesu homofobas, bet tai vyksta neteisingu laiku

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


230556

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis piktinasi šeštadienį Vilniuje vyksiančiomis „Baltic Pride“ eitynėmis. Jis teigia negalįs suvokti, kaip Rusijos sukelto karo Ukrainoje kontekste galima šnekėti apie renginius, kuriuose „linksminasi pusnuogiai žmonės“.

„Truputį keistai atrodo, kai šnekame apie droną, kurį Lietuva gauna dovanų, bet tuo pačiu metu mes šnekame apie renginius, kuriuose linksminsis pusnuogiai žmonės. Aišku, oras gal jiems nelabai tinkamas papuolė, bet kas galėjo žinoti. Tai paprasčiausiai niekaip netelpa į sąmonę, kai žmonės vienoje šalyje žūsta, mūsų keliais važinėja mašinos su Ukrainos vėliavomis, mes turime priėmę keliasdešimt tūkstančių ukrainiečių ir staiga vyksta tai, kas vyksta“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskio nuomone, šiais metais nevertėjo organizuoti „Baltic Pride“ eitynių, mat, jo teigimu, jei LGBTIQ bendruomenė nori būti gerbiama, jie patys turėtų elgtis atitinkamai.

„Paprasčiausiai reikėjo tokių renginių šiais metais atsisakyti ir nebandyti kelti savo pasilinksminimo klausimo tokiu momentu. Jei mes norime, kad tą žmonių grupę gerbtų, visuomenė ją priimtų normaliai, tai ta žmonių grupė ir turėtų elgtis atitinkamai“, – teigė R. Karbauskis.

LVŽS pirmininkas akcentuoja, kad jis neteigia, jog LGBTIQ bendruomenė neturėtų ginti savo teisių, tačiau, anot jo, tai daroma neteisingu laiku.

„Aš nesu homofobas ir nenoriu pasakyti, kad tie žmonės neturi ginti savo teisių. Aš tik šneku, kad tai, kas vyks šį savaitgalį, vyksta neteisingu laiku. Tai padarys daugiau žalos tiems žmonėms, jų įvaizdžiui negu naudos. Jei jie to nesupranta, man labai to gaila“, – komentavo R. Karbauskis.

ELTA primena, kad antradienį sostinėje prasidėjo „Baltic Pride“ renginių savaitė, kurią šeštadienį vainikuos eitynės už lygybę ir taiką. Kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, parodos, edukacinės veiklos – Vilnius, išreikšdamas palaikymą, LGBTIQ bendruomenę sveikina pasipuošęs vaivorykštės spalvomis.

Vilniuje savaitę vyksiančiuose „Baltic Pride“ renginiuose tikimasi sulaukti apie 10 tūkst. dalyvių.

ELTA