REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Kovo 17 d. 08:35

Putinų gimnazijos direktorei D. Sabaliauskienei – Prezidento kanceliarijos kanclerės padėka

Alytus

LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė


261904

Kovo 15 d. Prezidentūroje vyko virtualios mokymosi svetainės „Pilietiškumo mokykla“ pristatymas ir diskusija pilietiškumo tema. Joje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas ir Alytaus Putinų gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė.

Kreipdamasis į daugiau nei 100 Prezidentūros Baltojoje salėje susirinkusių mokytojų ir NVO atstovų, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė lūkestį, jog „Pilietiškumo mokykla“ papildys pamokų turinį mokyklose ir bus naudojama kaip įrankis pilietiškumo pamokose. „Dažnai kartojame, kad laisvė nėra savaime suprantama. Ši žinutė skirta mums visiems. Turime mokytis apginti savo laisvę ir valstybę, atpažinti grėsmes ir dezinformaciją, mąstyti kritiškai ir auginti atsparumą“, – kalbėjo šalies vadovas, akcentuodamas pilietiškumo pamokų svarbą.

Prezidento iniciatyva sukurta visiems atvira virtuali mokymosi svetainė „Pilietiškumo mokykla“ skirta pilietiniam ugdymui(si), siekiant suteikti žinių apie valstybę, ugdyti pilietiškumą ir pilietinę savimonę. Svetainės turinio pagrindą sudaro Valstybės pažinimo centro ekspozicijoms ekspertų sukurtas turinys ir centro edukacinėse programose sukaupta patirtis. Svetainėje galima rasti įvairios vaizdinės, garsinės medžiagos, daugiau nei 200 tekstų, interaktyvių testų, mokomųjų žaidimų bei užduočių. Svetainės turinys atliepia pilietiškumo ugdymo programas, platforma naudotis kviečiami mokytojai, mokiniai ir visi Lietuvos piliečiai.

Renginio metu taip pat vyko pokalbis pilietiškumo tema, kuriame Prezidentas diskutavo apie pilietinės savimonės stiprinimą, patriotizmą, vienybę ir laisvę.

Diskusijoje dalyvavo signatarė Irena Andrukaitienė, Antakalnio gimnazijos mokinys Vytautas Chadzevičius, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai Vilius Vaivada ir Mantas Kairys, iš emigracijos į Lietuvą sugrįžęs Renatas Žyla, režisierė Giedrė Žickytė. Pokalbį moderavo istorijos ir pilietiškumo mokytojas Laurynas Kudijanovas.

Renginio metu Alytaus Putinų gimnazijos direktorei D. Sabaliauskienei įteikta Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerės Agilos Barzdienės padėka. „Nuoširdžiai dėkojame, kad savo siūlymais ir kūrybiniais sprendimais prisidėjote kuriant internetinę mokymosi svetainę „Pilietiškumo mokykla“. Linkiu naudotis atviros „Pilietiškumo mokyklos“ ištekliais plečiant žinias apie valstybę ir ugdant pilietinę savimonę“, – rašoma gimnazijos vadovei skirtame padėkos rašte.

„Pilietiškumo mokykla“ – Prezidento G. Nausėdos inicijuotas „Nordplus Horizontal“ projektas, kurį įgyvendina Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija kartu su partneriais: Nacionaline švietimo agentūra (Lietuva), Europos Wergeland centru (Norvegija) ir Rygos lietuvių vidurine mokykla (Latvija).

Parengta pagal Prezidento komunikacijos grupės informacijąREDAKCIJA REKOMENDUOJA