REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 22 d. 19:41

Proteste prie Kauno savivaldybės šūksniai „Krabai, lauk“: miestiečiai reikalavo mero ir jo sūnų atsistatydinimo

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


295840

Penktadienio vakarą prie Kauno miesto savivaldybės aidėjo šūksniai „Gėda“, „Krabai, lauk“. Taip į protestą susirinkę Ukrainos vėliavomis ir plakatais nešini miestiečiai reikalavo mero Visvaldo Matijošaičio ir miesto tarybos narių Šarūno ir Dainiaus Matijošaičių nusišalinimo.

„Viskas pavyko ir net geriau negu įsivaizdavome. Protestas dar iki šiol vyksta, žmonės dainuoja ukrainietišką dainą“, – penktadienio vakarą Eltai teigė vienas protesto organizatorių kaunietis Rokas Povilius.

Nors leidimą Laisvės alėjoje vykstančiam protestui savivaldybė išdavė tik 50-iai žmonių, pasak R. Poviliaus, susirinkusiųjų skaičius yra kur kas didesnis.

„Skaičiaus neįvardinsiu, bet jis tikrai kelis kartus viršijo leistiną“, – nuostaba dalijosi jis.

Protesto „Politinės veidmainystės gimtadienis. Du metukai“ metu prie savivaldybės buvo išskleistas „šventinis“ stalas su specialiu tortu, taip pat kauniečiai buvo kviečiami atvirukuose Matijošaičiams parašyti linkėjimus „sukaktuvių“ proga.

Kaip anksčiau teigė renginio organizatoriai, į protestą kviesti kauniečius paskatino ne tik jau kelerius metus Matijošaičių šeimos nevykdomi pažadai išeiti iš Rusijos rinkos, bet ir tai, kad „Vičiūnai-Rus“ dirbantys lietuviai tarptautiniuose susitikimuose prisistato Rusijos maisto pramonės atstovais.

ELTA primena, kad penktadienį Kauno miesto savivaldybės tarybos opozicijoje esanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija pradėjo rinkti tarybos narių parašus Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio interpeliacijai.

Savo ruožtu Kauno vicemeras Tomas Jarusevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad V. Matijošaičiui rengiama interpeliacija sutampa su mero atostogomis.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, savivaldybės tarybai teikti pradėti mero įgaliojimų netekimo procedūrą turi teisę ne mažiau kaip trečdalis t.y. 14 savivaldybės tarybos narių grupė. TS-LKD frakciją Kauno miesto savivaldybės taryboje sudaro 8 nariai, LVŽS frakcijai priklauso 4, o LSDP – 3 savivaldybės tarybos nariai. Likę 26 tarybos nariai yra išrinkti pagal „Vieningo Kauno“ sąrašą.

Kaip skelbė LRT radijas, Rusiją palikti žadėjusi Matijošaičių valdoma kompanija Maskvoje aukščiausiu lygiu atstovauja Rusijos maisto pramonei. Teigiama, kad Sovetske (Karaliaučiuje) veikiančios įmonės „Vičiūnai-Rus“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Rolanas Ozarinskas ir tiekimo vadovas Edgaras Pečiulis praėjusių metų balandį Maskvoje susitiko su Kubos maisto pramonės ministru ir jo atstovais. Susitikimams tarpininkavo Rusijos ambasada Kuboje ir Kubos ambasada Maskvoje.

Lietuvos valdžia sako smerkianti tokį įmonės sprendimą ir žada siekti, kad „Vičiūnų grupei“ nebūtų leista dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, nurodė LRT radijas.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA