REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 18 d. 09:34

Prokurorai iš buvusių trijų Kretingos tarybos narių prašo priteisti daugiau nei 30 tūkst. eurų

Kretinga

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


298455

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė dar tris civilinius ieškinius, kuriais prašoma Kretingos rajono savivaldybei priteisti daugiau nei 30 tūkst. eurų iš buvusių šios savivaldybės tarybos narių Stepono Baltuonio, Juozo Mažeikos, Romualdo Jablonskio, pranešė prokuratūra.

Kaip skelbia prokuratūra, Klaipėdos apygardos prokuratūros atlikto tyrimo duomenimis, Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai S. Baltuonis, J. Mažeika, R. Jablonskis šias pareigas užėmė nuo 2019 m. balandžio mėn. iki 2023 metų balandžio mėn. ir už šį laikotarpį atitinkamai iš savivaldybės gavo 13 320 eurų, 9 719 eurų bei 15 044 eurų dydžio kompensacijas už patirtas transporto išlaidas. Aiškinantis šių patirtų išlaidų pagrįstumą, buvo gauta duomenų, kad visi trys buvę tarybos nariai savivaldybei pateiktais kvitais prašė kompensuoti kuro išlaidas už didesnį kilometražą, nei jis per vertinimo laikotarpį galėjo būti nuvažiuotas iš tiesų.

Anot prokuratūros, kadangi minėti buvę tarybos nariai turėjo teisinį pagrindą gauti kompensacijas degalams už patirtas išlaidas, tačiau jų pateikti prašymai jas kompensuoti nepatvirtina to fakto, kad jie galėjo patirti būtent tokio dydžio išlaidas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pateikė civilinius ieškinius, kuriais išieškotina suma nustatyta iš kompensuotos už degalus sumos atėmus tiek, kiek buvę tarybos nariai negalėjo pravažiuoti pagal automobilių ridos duomenis. Todėl prokurorai, kreipdamiesi į Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmus, prašo Kretingos rajono savivaldybės naudai iš S. Baltuonio priteisti 10 577 eurus, iš J. Mažeikos – 6 472 eurus, o iš R. Jablonskio – 13 757 eurus.

Prokuratūra primena, kad savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 21 civilinį ieškinį per 250 tūkst. eurų sumai.

Taip pat pažymėtina, kad šiuo metu šalies savivaldybėms tarybos nariai yra bendrai savanoriškai atlyginę daugiau nei 423 tūkst. eurų į savivaldybių biudžetus. Dar per 12 tūkst. eurų lėšų šalies savivaldybėms grąžinta pagal sudarytas ir teismo patvirtintas taikos sutartis.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Jonavos, Lazdijų, Prienų, Šilutės, Varėnos, Ukmergės, Ignalinos, Pasvalio, Tauragės, Kretingos, Mažeikių, Radviliškio, Telšių, Joniškio, Akmenės rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA