REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Liepos 21 d. 10:40

Prokuratūra tirs, ar trąšų saugykla Panevėžio rajone nepažeidžia gyventojų interesų

Panevėžys

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


273512

Prokuratūra penktadienį pranešė tirsianti, ar Panevėžio rajone statomas skystųjų organinių trąšų kauptuvas–saugykla nepažeidžia gyventojų interesų.

Tyrimą Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorui pavesta atlikti reaguojant į viešumoje paskelbtą informaciją, penktadienį pranešė prokuratūra.

Liepos 19 dieną „Delfi“ publikavo laikraščio „Sekundė“ straipsnį apie tai, kad Panevėžio rajone statomas skystųjų organinių trąšų kauptuvas–saugykla, galimai neturint būtino projekto ir kitų būtinų leidimų šiam statiniui.

Straipsnyje teigiama, jog dėl Daukniūnų kaime įrengtos srutų duobės gyventojai jau ne vieną mėnesį kenčia nemalonius kvapus, be to, įtariama, kad ji galėjo būti pastatyta neteisėtai.

Pagal straipsnyje pateiktą informaciją, sklypas, kuriame statoma ši saugykla, ribojasi su rajoninio kelio Berčiūnai–Dragonys–Gailiūnai dalimi, nuo šio kelio Spirakių kaimo teritorijoje, įvardijamo kaip Sodų gatvė, iki šio statinio 18 metrų, dalis sklypo ribojasi su Lokupės upeliu, šalia sklypo yra dirbami laukai, taip pat gyvenamasis namas.

Pasak ketvirtadienį tyrimą inicijavusio Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Donato Skrebiškio, „tikslinga atlikti tyrimą, siekiant įvertinti, ar minimas statinys statomas nepažeidžiant Lietuvos Respublikos įstatymų bei kitų teisės aktų reikalavimų, ar tai nepažeidžia gyventojų teisių bei teisėtų interesų“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA