REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Balandžio 5 d. 11:42

Prokuratūra teismui pateikė 10 tūkst. eurų ieškinį dėl Pasvalio tarybos nario R. Mitkaus išlaidų kurui

Pasvalys

BNS Fotobanko / Pasvalio rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


297174

Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras kreipėsi į teismą su ieškiniu dėl nepagrįsto praturtėjimo, siekdamas iš Pasvalio rajono savivaldybės tarybos narios Rimvydo Mitkaus priteisti lėšas, gautas kaip kompensaciją už degalus, pranešė prokuratūra.

Kaip teigiama penktadienį prokuratūros išplatintame pranešime, prokuroras kreipėsi į teismą su civiliniu ieškiniu, siekiant iš R. Mitkaus priteisti beveik 10 tūkst. eurų, kurie esą buvo nepagrįstai išmokėti kaip kompensacija už degalus. Šią sumą siekiama sugrąžinti į savivaldos biudžetą.

Anot prokuratūros, R. Mitkus, 2019–2023 metais eidamas Pasvalio rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, gaudavo su šiomis pareigomis susijusių išlaidų kompensaciją iš savivaldybės biudžeto. Remiantis tyrimo metu surinktais dokumentais, tarybos nariui minėtu laikotarpiu buvo išmokėta 9 tūkst. 711 eurų už įsigytus degalus.

Patikrinus R. Mitkaus savivaldybei pateiktus dokumentus ir čekius, pasak teisėsaugos, paaiškėjo, kad 2020 metais, kai Lietuvoje dėl pandemijos buvo paskelbtas karantinas, ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, o darbas vyko nuotoliniu būdu, šiam tarybos nariui kompensuota 1 tūkst. 213 Eur išlaidų už įsigytus 1224 litrus degalų.

Kaip rašoma prokuratūros pateiktame ieškinyje teismui, tyrimo metu nustatytos faktinės aplinkybės, kai R. Mitkus pateikė degalų pirkimo kvitus, kad degalai buvo įsigyti šešiolikoje rajonų ir miestų 165 kartus, pilami kelis kartus per dieną: vieną dieną dyzelinis kuras piltas 3 kartus per dieną, atsiskaityta iš viso 8 kortelėmis. Tokia praktika akivaizdžiai neatitinka sąžiningo, protingo žmogaus elgesio standarto.

Vietos savivaldos įstatyme numatyta išmoka savivaldybės tarybos nariams yra tikslinė – skirta kompensuoti išlaidas, kurias tarybos nariai patyrė vykdydami tarybos nario veiklą. Prokuratūros atlikto tyrimo metu nustačius, kad R. Mitkus transporto priemonę naudojo ne tik Tarybos nario veiklai, tačiau ir asmeninėms bei savo tiesioginio darbo reikmėms, konstatuota, kad beveik 10 tūkst. eurų išlaidos degalams jam kompensuotos nepagrįstai.

Kaip nurodo prokuratūra, kadangi Pasvalio rajono savivaldybės administracija pati nesiėmė iniciatyvos pradėti procesą, kad susigrąžintų neteisėtai išmokėtas lėšas, atsirado pagrindas prokurorui inicijuoti bylą, susijusią su viešojo intereso gynimu.

Prokuroras su ieškiniu dėl nepagrįsto praturtėjimo balandžio 4 dieną kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmus kreipėsi ketvirtadienį. Iš R. Mitkaus Pasvalio rajono savivaldybės administracijos naudai siekiama priteisti 9 tūkst. 711 eurų bei 5 proc. metinių palūkanų nuo priteistos sumos (nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo).

ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

Šiuo metu STT atlieka 27 ikiteisminius tyrimus dėl 26 savivaldybių galimai netinkamo savivaldos lėšų panaudojimo: Vilniaus (2 ikiteisminiai tyrimai), Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.REDAKCIJA REKOMENDUOJA