Kriminalai | 4 MIN.

Prokuratūra siūlo įkalinti du kartus sulaikytą neblaivų vairuotoją

Budintis Budėtojas
2017 m. gruodžio 30 d. 08:21
barbed-wire-960248-1920.jpg

Vilniaus apylinkės prokuratūra siūlo įkalinti vairuotoją, kuris sukėlė avariją ir sunkiai sužalojo pėsčiąjį, vėliau du kartus vairavo neblaivus.

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį išnagrinėjo Romano Dmitrijevo bylą. Prokuroras vairuotoją paprašė įkalinti 9 mėnesiams ir 3 metams uždrausti teisę vairuoti.

R. Dmitrijevas tikisi, kad teismas jį perduos laiduotojai žmonai. Moteris buvo atvykusi teismo posėdį, tikino, jog nesitikėjo, kad neseniai jos sutuoktiniu tapęs vyras paklius į tokius nemalonumus, žadėjo lydėti jį pas medikus gydantis nuo alkoholizmo.

„Jūs suvokiate, kokias veikas padarė jūsų sutuoktinis?“ – klausė teisėjas Mindaugas Ražanskas.

„Taip, suvokiu, negeras tikrai. Vaikščiosime į kliniką“, – teismą tikino moteris.

Tačiau prokuroras Egidijus Motiejūnas prieštarauja, kad vairuotojas nebūtų įkalintas ir perduotas žmonai, nes ji nėra tinkamas laiduotojas – pati bausta už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, be to, laidavimas šioje byloje apskritai negalimas.

„Nors ankstesnis teistumas išvykęs, jis nėra toks asmuo, kuriam gali padaryti įtaką. Vairavimas neblaiviam per porą mėnesių du kartus. Bausmės tikslai bus pasiekti tik skiriant realų laisvės atėmimą“, – sakė prokuroras.

Neblaivus vilnietis vairavo dvi skirtingas transporto priemones. Viena jų priklauso darbdaviui, todėl siūloma iš vairuotojo išieškoti daugiau nei 3 tūkst. eurų mašinos vertę atitinkančią sumą. Kitą automobilį „Volvo“, už kurį kas mėnesį mokama 107 eurų paskola, prokuroras siūlo konfiskuoti valstybės naudai.

„Labai atsiprašau, labai gailiuosi, niekada gyvenime negersiu alkoholio. Blogai padariau, viskas dėl alkoholio“, – apgailestavo kaltinamasis.

Bylos duomenimis, R. Dmitrijevas 2015 metų lapkritį Vilniuje, Gerosios Vilties gatvėje, kieme, vairuodamas automobilį „Ford Tranzit“ ir važiuodamas atbulas, partrenkė ir sužalojo vyrą. Tąkart vairuotojas buvo blaivus. 64 metų nukentėjusiajam buvo sunkiai sutrikdyta sveikata. Teismui buvo pranešta, kad nukentėjusysis neatvyks į teismo posėdį, jis guli namuose, gali judėti tik neįgaliojo vežimėlyje, o jo artimieji išvykę į užsienį, todėl nepadės nuvykti į teismą.

„Su tuo žmogumi susitaikėm, ten netyčia. Aš dirbau vairuotoju, vežiojau maistą į Priklausomybės ligų centrą, važiavau atbulinu, iššoko iš šaligatvio pėsčiasis. Mašina didelė, aš jo nepastebėjau“, – sakė R. Dmitrijevas.

Tąkart vyras įkalinimo išvengė, nes susitaikė su nukentėjusiuoju, atlygino jam žalą. Tačiau byla vėl buvo atnaujinta, kai vairuotojas buvo sulaikytas neblaivus.

Šiemet balandžio 11 dieną R. Dmitrijevas buvo sulaikytas neblaivus vairuodamas darbo automobilį.

„Su darbo mašina važiavau išgėręs. Prie Gariūnų sustabdė kelių policija. Darbo metu gėriau, važiavau iš Kauno. Alaus išgėriau po vakar dienos ir pripūčiau. Tikrai kaltas“, – pripažino kaltinamasis. Tąkart jam nustatytas 1,99 promilės girtumas.

Po šio įvykio teisė vairuoti jam buvo atimta, tačiau birželį vyras vėl sėdo neblaivus prie vairo. Birželio 2 dieną Vilniuje Pilaitės prospektu važiuojančiam vairuotojui policija nustatė 2,15 promilės girtumą.

„Važiavau iš mamos, mašinoje prieš vairuojant gėriau alų“, – pripažino R. Dmitrijevas.

Teisėjas klausė, kodėl jis vėl vairavo neblaivus, kai jau buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo neblaiviam balandį.

„Buvau koduotis, kad daugiau tokių dalykų nebūtų. Man šokas“, – teigė kaltinamasis.

Po šių įvykių jis jau nebedirba vairuotoju, jam teko imtis sargo darbo.

Vyras baiminosi prarasti mašiną, kuria žmona į mokyklą ir darželį veža vaikus.

Teisėjas posėdyje paskelbė, kad kaltinamasis anksčiau baustas ir administracine tvarka už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, beveik prieš dešimt metų – 2008-siais jis buvo sulaikytas neblaivus vairuojantis Varėnos rajone, jam buvo skirta 2 tūkst. litų bauda.

Nuosprendis šioje byloje bus skelbiamas sausio mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Klaipėda
C. Hendersono tempiami „Šiauliai“ dramatiškai nutraukė „Neptūno“ pergalių seriją
Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kurią remia „Betsson“, sekmadienį nutrūko Klaipėdos „Neptūno“ (8-4) pergalių serija. Po keturių pergalių iš eilės klaipėdiečiai namie 101:103 (33:26, 15:29, 20:18, 33:30) darkart sezone nusileido „Šiauliams“ (6-6).
Sportas | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Šventės – džiaugsmo, skanėstų ir euforijos metas. Bet po jų dažnai ateina… nuovargis, liūdesys ar net nerimas. Emocinė sveikata po šventinio periodo – ne prabanga, o būtinybė, kad grįžti į kasdienybę su šypsena, o ne su kalėdiniu perdegimu.
Sveikata | 3 MIN.
0
Šią savaitę pasaulyje gali jaustis daugiau skubos ir informacinio triukšmo, kai sprendimai priimami greičiau nei jie spėja subręsti. Dėl sustiprėjusio noro įrodyti savo tiesą naudinga atsargiau vertinti naujienas, pažadus ir garsias iniciatyvas, ypač susijusias su politika, technologijomis ar švietimu.
Horoskopai | 7 MIN.
0
Pasaulis
Akmenė
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Ateinančių metų planai savivaldybėms tampa savotišku pažadu gyventojams – ką bus siekiama keisti, kur bus investuojama ir kokios sritys laikomos svarbiausiomis? Akmenės rajono savivaldybės atstovai, kalbėdami apie 2026 metus, akcentuoja tris kryptis: tvarią ir „žalią“ aplinką, sporto bei poilsio infrastruktūros stiprinimą ir bendruomeninių paslaugų plėtrą.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Nesvarbu, ar tai greitasis maistas, saldumynai, žalingi įpročiai ar serialų žiūrėjimas, – visi turi ydų. Elitedaily.com atskleidžia pačias slapčiausias silpnybes pagal Zodiako ženklą. Galbūt žinodami jas, galėsite lengviau atsilaikyti prieš pagundas.
Lietuva | 4 MIN.
0
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Dėl Rusijos smūgių į Ukrainą Lenkija saugumo sumetimais naktį uždarė du oro uostus ir pakėlė į orą naikintuvus.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Naktį Šiauliuose policijos pareigūnai fiksavo vagystės iš parduotuvės atvejį. Įtariamasis alkoholinių gėrimų pasiėmė neteisėtai patekęs į parduotuvę – išdaužęs durų stiklą.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Joniškio rajone penktadienį apdegė šalia laužavietės stovėjęs šešiametis, rankas apdegė ir suaugęs vyras, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Bendrovė „Via Lietuva“ praneša, kad 2026 metais ir Šiaulių apskrityje bus vykdomi valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektai. Situacija yra kintanti, todėl gali būti, kad per kitais metais sąrašas gali pasipildyti naujais projektais. Kol kas „Via Lietuva“ pateikia projektų sąrašą, kuriems vykdyti jau pasirašytos sutartys arba pirkimo procedūros eina į pabaigą ir sutartys bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi, kokie darbai kitąmet numatyti kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje?
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Nors iš pirmo žvilgsnio ši „Moterims 45+“ laidos tema tiek netipinė, ilgiau pasvarsčius, ji puikiai atspindi žmogaus gyvenimo ciklą. Nuo gimimo esame lydimi žmonių, dažniausiai tėvų, apsupti jų rūpesčio ir pagalbos. Antroje gyvenimo pusėje, norisi to ar ne, dažnai tos pagalbos ir vėl prireikia. Ir dažnai ši, rūpesčio, atjautos ir empatijos reikalaujanti pareiga gula ant moters pečių.
Sveikata | 3 MIN.
0
Onkologinė liga paliečia ne tik fizinę žmogaus sveikatą, bet ir giliai veikia emocinę bei psichinę būklę. Skaičiai kalba patys už save – kasdien Lietuvoje apie 50 šeimų išgirsta vėžio diagnozę, Europoje kas minutę su ja susiduria penki žmonės. Radviliškio rajone onkologinėmis ligomis serga apie 600 gyventojų. Ši realybė lydima nuolatinių baimės, nerimo, nežinomybės, skausmo, liūdesio ir nevilties jausmų, kurie tampa kasdieniais palydovais tiek sergantiesiems, tiek jų artimiesiems.
Sveikata | 3 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Bažnyčių restauracija – tebesprendžiamas uždavinys Lietuvoje, bet Šiauliai buvo pirmieji, kurie sulaukė profesionalių restauratorių. Šv. Petro ir Povilo bažnyčia buvo pirmasis objektas, kuris Lietuvoje atkurtas po Antrojo pasaulinio karo. Tai buvo profesionali restauracija, nes šiems Dievo namams buvo grąžintas autentiškas vaizdas, kuriuo galima gėrėtis iki šiol.
Kultūra | 8 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Šią savaitę pasaulyje gali jaustis daugiau skubos ir informacinio triukšmo, kai sprendimai priimami greičiau nei jie spėja subręsti. Dėl sustiprėjusio noro įrodyti savo tiesą naudinga atsargiau vertinti naujienas, pažadus ir garsias iniciatyvas, ypač susijusias su politika, technologijomis ar švietimu.
Horoskopai | 7 MIN.
0
Nesvarbu, ar tai greitasis maistas, saldumynai, žalingi įpročiai ar serialų žiūrėjimas, – visi turi ydų. Elitedaily.com atskleidžia pačias slapčiausias silpnybes pagal Zodiako ženklą. Galbūt žinodami jas, galėsite lengviau atsilaikyti prieš pagundas.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šią savaitę pasaulyje gali jaustis daugiau skubos ir informacinio triukšmo, kai sprendimai priimami greičiau nei jie spėja subręsti. Dėl sustiprėjusio noro įrodyti savo tiesą naudinga atsargiau vertinti naujienas, pažadus ir garsias iniciatyvas, ypač susijusias su politika, technologijomis ar švietimu.
Horoskopai | 7 MIN.
0
Nesvarbu, ar tai greitasis maistas, saldumynai, žalingi įpročiai ar serialų žiūrėjimas, – visi turi ydų. Elitedaily.com atskleidžia pačias slapčiausias silpnybes pagal Zodiako ženklą. Galbūt žinodami jas, galėsite lengviau atsilaikyti prieš pagundas.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0