REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Liepos 5 d. 15:51

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl galimai melagingo A. Palionio liudijimo Seimo komisijai

Lietuva

BNS / Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


272172

Vilniaus apygardos prokuratūra trečiadienį nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimai melagingo Seimo nario Andriaus Palionio liudijimo Seimo Specialiajai tyrimo komisijai.

Anot prokuratūros, Specialioji tyrimo komisija į prokuratūrą kreipėsi šių metų gegužės 11 d. dėl to, kad liudydamas komisijai Seimo narys A. Palionis teigė kalbėjęsis su Seimo nariu Petru Gražuliu vykstant aktualiam balsavimui 2022 m. rudenį , tačiau vaizdo įraše matyti, kad Seimo narys A. Palionis tuo metu buvo nusisukęs, tad negalėjo matyti P. Gražulio veiksmų ir su juo nebendravo.

Tyrimo metu nustatyta, kad Seimo narys A. Palionis komisijai pasakojo apie maždaug 7 mėnesių senumo įvykius, todėl suklydo ir nurodė apie panašiu, tačiau kitu metu tarp jo bei Seimo narių P. Gražulio ir L. Jonausko įvykusias realias aplinkybes.

Savo klaidą politikas teigė supratęs jau po komisijos posėdžio, po to kai peržiūrėjo jo paties prašymu Seimo kanceliarijos pateiktą 2022 m. rugsėjo 15 d. vakarinio posėdžio vaizdo įrašą, kurio nematė apklausos komisijoje metu. Tokį Seimo nario paaiškinimą pavirtino ir kitos ikiteisminio tyrimo metu nustatytos faktinės aplinkybės bei šios komisijos gauta informacija apie tai, kad Seimo narys P. Gražulis galėjo ne vieną kartą tiesti ranką link kito Seimo nario balsavimo pulto.

Išsamiai išanalizavęs tyrimo metu gautus duomenis, prokuroras konstatavo, kad A. Palionio komisijai teikti parodymai vertintini kaip objektyvių priežasčių nulemta klaida, bet ne tyčinis siekis pateikti žinomai melagingus duomenis, todėl ikiteisminis tyrimas nutraukiamas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA