REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2017 m. Lapkričio 29 d. 11:48

Projekto „Ypatingas grožis“ komanda vėl stebins Šiaulius. Tu gali Jiems padėti

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


21751

Vos prieš savaitę Seime buvo atidaryta fotografijų paroda „Ypatingas grožis“.


Foto galerija:

iywd0h19173.png
ir76qv19169.png

Paroda, kuria siekta parodyti, koks didis grožis glūdi neįgaliojo ir jį globojančių asmenų širdyse, pritraukė tiek vietinės, tiek ir nacionalinės žiniasklaidos dėmesį bei dar kartelį parodė, kad Šiauliuose gyvena ir kuria nemažai intelektualių, kūrybiškų visuomenininkų, tokių kaip Edita Navickienė, Vidmantė Raustytė, Giedre Brazlauskaitė, Ramūnas Snarskis bei Gediminas Beržinis. Daugiau nei šimtas neįgaliųjų modelių, fotografų bei visažistų sukūrė tikrai didingą renginį, kuriame sveikinimo žodžius tarė parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, parlamentaras dr. Stasys Tumėnas bei Šiaulių miesto mero Artūro Visocko vardu už iniciatyvą padėkojo jo padėjėjas Audris Narbutas. Šiandien šio projekto lyderiai jau dirba naujus darbus ir pristato gruodžio 3 d. įvyksiančią socialinę akciją „Aš ir Tu - tai Mes“.

Gruodžio 3 d.- Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Gruodžio 3- ioji visame pasaulyje minima kaip Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Šios šventės metu visoje Lietuvoje savanoriai ketina iš žmonių sukurti figūrą, simbolizuojančią neįgalų asmenį. Šiaulių miesto ir visos Lietuvos savanoriai sieks tokią figūrą suburti 13 h. Visoje Lietuvoje tuo pačiu metu bus kuriamos neįgalų asmenį vaizduojančios figūros. Mūsų mieste tokia figūra bus kuriama Kaštonų alėjoje, greta įžymiosios Trijų nykštukų skulptūros. Šios kilnios akcijos globėjas - Prezidentas bei mūsų miesto garbės pilietis Valdas Adamkus.

Mūsų pareiga - pasirūpinti neįgaliaisiais

Prisijungti prie šios šventės kviečia ir jos partnerė Šiaulių miesto savivaldybė. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas yra įsitikinęs, kad jungimasis prie tokio pobūdžio akcijų ir neįgaliojo asmens vieta bei reikšmė mūsų visuomenėje labai daug pasako ir apie mus pačius, kaip bendruomenę.

„Nėra ribos, kuri atskirtų sveikuosius ir negalią turinčius asmenis. Kiekvienas esame mūsų miesto ir šalies pilietis, tad labai noriu padėkoti tokiems asmenims kaip Vidmantė Raustytė, jos mama Edita Navickienė, Ramūnas Snarskis, Giedrė Brazlauskaitė, Mindaugas Bilius ar Aurimas Lankas, kurie jungiasi prie šios kilnios bei mus suartinančios iniciatyvos. Iš anksto dėkoju ir kiekvienam šiauliečiui, kuris pasirodys šiame renginyje ir taip prisidės prie vienas kitą mylinčių ir gerbiančių žmonių bendruomenės kūrimo. Jei mes negalime pasirūpinti tais, kurie turi negalią, tai ko tada išties mes verti? Manau, kad galime ir turime pasirūpinti šalia esančiu žmogumi.“- pabrėžia miesto meras Artūras Visockas.

Šiauliai ir pasaulis tampa vis artimesni negalią turinčiam žmogui

Džiugu tai, kad tiek mūsų miestas, tiek pasaulis tampa vis atviresni ir artimesni negalią turinčiam žmogui. Žinoma, dar tiek daug dalykų yra nenuveikta, bet kaip parodė akcija „Ypatingas grožis“, situacija vis gerėja.

„Akcija „Ypatingas grožis“ mane pribloškė. Gavau daugybę laiškų - tiek daug žmonių norėjo prie jos jungtis ir padėti sukurti šią parodą. Nors pati sergu cerebriniu paralyžiumi, tačiau skaitydama modelių istorijas neretai išgirsdavau apie tokias ligas, kurių net nebuvau girdėjusi. Jūsų drąsa, ryžtas pozuoti mane įkvepia.“- tvirtino projekto „Ypatingas grožis“ koordinatorė Vidmantė Raustytė.

Pažvelgus į prieš savaitę įvykusią parodą bei atsižvelgiant į tai, kokią sėkmę ji patyrė,- vien tiesioginę interneto transliaciją stebėjo 197 žmonės, o viena ar kita forma prie jos sukūrimo prisidėjo apie 300 žmonių iš Lietuvos, Airijos, Anglijos,- norisi panašios sėkmės sulaukti ir šioje puikioje akcijoje. Tad Šiaulių miesto savivaldybė nuoširdžiai kviečia miestiečius prisijungti prie šios akcijos.

Šiaulių miesto savivaldybės informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA