REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 5 d. 19:27

Problematiškiausia yra narystės Komunistų partijoje neatskleidimas – V. Čmilytė-Nielsen

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


263637

Problematiškiausia dalis dėl Gitano Nausėdos narystės Sovietų Sąjungos Komunistų partijoje yra to fakto neatskleidimas, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Manau, kad šioje situacijoje problematiškiausia dalis yra būtent tas neatskleidimas einant į rinkimus“, – trečiadienį BNS teigė ji.

„Tai pavyzdys to, kad politikai turėtų atskleisti svarbius faktus apie save net tais atvejais, kai formaliai tai nėra būtina“, – tvirtino parlamento vadovė.

Taip ji komentavo trečiadienį viešumon iškilusį faktą, kad G. Nausėda 1988 metų gegužę įstojo į Komunistų partiją, valdžiusią Lietuvą sovietinės okupacijos metais.

2019 metais dalyvaudamas prezidento rinkimuose Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) anketoje jis neatsakė į klausimą, kokios partijos, politinės organizacijos nariu yra arba buvo.

Anot Prezidentūros, šis klausimas buvo neprivalomoje užpildyti anketos dalyje.

G. Nausėda sprendimą stoti į Komunistų partiją trečiadienį pavadino jaunystės klaida, sakė tai padaręs dėl mokslininko karjeros. Jis teigė nedalyvavęs Komunistų partijos veikloje, o tuo metu aktyviai dalyvavęs Sąjūdžio mitinguose.

Apie tai, kad G. Nausėda priklausė Komunistų partijai, feisbuke pirmasis paskelbė „Laisvės TV“ žurnalistas Dovydas Pancerovas.

G. Nausėda 1987–1989 metais buvo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto aspirantas.

2009–2019 metais prezidente buvusi Dalia Grybauskaitė nuo 1979 metų taip pat priklausė Komunistų partijai, o 1989 metais tapo nuo jos atskilusios Algirdo Mykolo Brazausko vadovaujamos Lietuvos komunistų partijos nare. Iš šios organizacijos ji išstojo 1990 metų birželį.

Apie priklausymą Komunistų partijai D. Grybauskaitė nurodė VRK anketose tiek 2009, tiek 2014 metais, kai dalyvavo prezidento rinkimuose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA