REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 26 d. 10:34

Pristatyta I. Jarukaičio kandidatūra į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus

Lietuva

I. Jarukaitis. ELTA nuotr.

Miglė ValionytėŠaltinis: ELTA


296087

Antradienį Seimui premjerė Ingrida Šimonytė pristatė Irmanto Jarukaičio kandidatūrą į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus (ESTT).

Seimo posėdžio metu I. Jarukaitis atsakė į parlamentarų pateiktus klausimus. Toliau dėl kandidato į ESTT teisėjus skyrimo Seime bus sprendžiama ketvirtadienį.

I. Jarukaičio kandidatūrą atrinko premjerės sudaryta darbo grupė. Ministrė pirmininkė, įvertinusi kandidatūras, pateikė siūlymus dėl kandidatų Vyriausybei. Ministrų kabinetas, prezidentui pritarus minėtoms kandidatūroms, dėl jų konsultuojasi su Seimu.

Į ESTT teisėjus siūlomas I. Jarukaitis šiame teisme teisėju dirba nuo 2018 m. Anksčiau jis dirbo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėju, Krašto apsaugos ministerijos Teisės skyriaus specialistu, Europos Komisijos Informacinės visuomenės generalinio direktorato specialistu.

Primenama, kad remiantis sutartimi dėl Europos Sąjungos veikimo, ESTT teisėjai skiriami valstybių narių vyriausybių bendru sutarimu šešerių metų kadencijai pasikonsultavus su numatytu komitetu.

ESTT sudaro 27 teisėjai ir 11 generalinių advokatų, jie skiriami valstybių narių bendru sutarimu šešerių metų kadencijai.

Šis teismas prižiūri Europos Sąjungos (ES) institucijų aktų teisėtumą, užtikrina, kad valstybės narės laikytųsi iš sutarčių kylančių pareigų ir nacionalinių teismų prašymu aiškina ES teisę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA