REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 30 d. 15:03

Pristatė planuojamą švietimo įstaigų tinklo pertvarką

Plungė

Plungės rajono savivaldybės nuotr.

EtapliusŠaltinis: Plungės rajono savivaldybė


290517

Sausio 24-ąją į posėdį rinkosi Plungės rajono savivaldybės tarybos kolegija. Vienas iš svarstytų klausimų – planuojama švietimo įstaigų tinklo pertvarka.

Pertvarkos esmė tokia: norint rajono miesteliuose – Kuliuose, Žemaičių Kalvarijoje, Alsėdžiuose – išlaikyti mokyklas, teikiančias vidurinį išsilavinimą, išeitis tik viena – palikti vieną mokyklą su filialais.

Tam Savivaldybės taryba turėtų priimti sprendimą dėl trijų mokymo įstaigų – Kulių, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijų – reorganizavimo nuo 2024–2025 mokslo metų. Centrine taptų Alsėdžių gimnazija, kuri iš pradžių būtų pervadinta į Plungės rajono Žemaitijos kadetų gimnaziją, vėliau – į licėjų. Kuliai ir Žemaičių Kalvarija – filialai.

Po šios reorganizacijos visų trijų miestelių vaikams ir toliau bus teikiamas vidurinis išsilavinimas, mokytojai dirbs ten, kur dirbę, mokiniai mokysis savo mokyklose. Nesiimant reorganizacijos, visų trijų mokyklų ateitis liūdna: jos nebegalės komplektuoti gimnazinių klasių, nes nebesurinks reikiamo skaičiaus moksleivių, t. y. 21. Filialuose klases leidžiama komplektuoti esant 12 moksleivių.

Savivaldybės vadovai, Švietimo ir sporto skyriaus atstovai jau lankėsi visose mokyklose, bendravo su jų tarybomis. Tad su permainomis visi supažindinti, klausimų, žinoma, kyla, tačiau prieštaraujančių nėra.

Pokyčiai numatyti ir Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos „Saulės“ skyriuje, veikiančiame „Saulės“ gimnazijos bendrabutyje. Kadangi mokymosi sąlygos ten – ne pačios geriausios, o sutvarkyti pastatą – pernelyg didelis finansinis įsipareigojimas, planuojama pamažu šį skyrių uždaryti, mokinius nukreipiant į Akademiko Adolfo Jucio progimnaziją ar kitas mokyklas. Jei pertvarkai būtų pritarta, jau nuo šio rudens skyriuje nebebūtų komplektuojama 1 klasė. Šiame skyriuje jau besimokantys mokiniai pradines klases čia ir užbaigtų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA