REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2021 m. Gruodžio 24 d. 15:44

Prisimindama sunkius metus ašarų nesulaikė stilistė Austėja Jablonskytė

Vilnius

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


198720

Šventinį Kūčių vakarą LNK televizija kviečia praleisti su ypatinga Rūtos Mikelkevičūtės laida „Kūčios su Rūta“, kur drauge prie Kūčių stalo sės žinomi Lietuvos žmonės, pasidalins savo tradicijomis ir atvirai prabils apie šių metų atneštus išbandymus bei išmoktas pamokas.


Foto galerija:

austeja3-ksr.jpg
austeja4-ksr.jpg
ksr.jpg
stokuviene-ksr.jpg

Dešimtimis kalėdinių eglių, daugiau nei kilometru šviečiančų girliandų ir šimtais žėrinčių žaisliukų Kristinos Kaikarienės įspūdingai dekoruotoje studijoje, prie tradiciniais patiekalais nukrauto Kūčių stalo kartu su televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūte sės socialinių tinklų žvaigždė, moterims skirtų iniciatyvų autorė ir laidų vedėja Indrė Stonkuvienė. Ji prisipažins, kad pastarasis laikotarpis buvo didelių išbandymų metas, tačiau atnešęs itin vertingas pamokas. Kartą išsiskyrusi moteris prabils ir apie patirtą psichologinį smurtą, po kurio atsigauti reikėjo didelių pastangų bei mylimojo Vido Bareikio meilės. 

„Toliau nuolatos mokausi bendrauti su žmonėmis, valdyti ir kontroliuoti savo emocijas, žodžius, bet tai nereiškia, kad stengiuosi save užgožti – priešingai, išreikšti neužgaunant kito. To ir norisi palinkėti: kad kiekvienas jaustume atsakomybę už savo žodžius, veiksmus ir emocijas. Kad siektume ir patirtume pilnatvę, tuomet galime sukurti visai kitą vertę. Sveiki, stabilūs, auginantys santykiai, be abejonės, yra dalis to mano virsmo ir balanso – kai nereikia kažko įrodinėti, gali skirti energiją ten, kur ji reikalinga. Žinau, kad namuose aš turiu visokeriopą palaikymą. Tada versti kalnus tampa kur kas lengviau“, – pasakos I. Stonkuvienė.

Laidoje televizijos žiūrovai išvys ir ką magiški Kūčių nakties burtai žada vienam garsiausių pasaulio akordeonistų Martynui Levickiui, kuris jau metus romantiškus jausmus puoselėja smuikininkei Klementinai Venciūtei.

Žinoma stilistė ir nuomonės formuotoja Austėja Jablonskytė neslėpdama emocijų prabils apie šiemet užklupusį didžiausią gyvenimo išbandymą – erkinį encefalitą, kuris moterį prikaustė prie ligoninės lovos. „Erkiniu encefalitu susirgau balandžio vidury, per patį koronaviruso piką, todėl tikslios ligos man ilgą laiką nenustatė, kol galiausiai šeimos daktarė padarė erkės testą. Mane vargino labai aukšta temperatūra, kaulų laužymas, beprotiškas galvos skausmas, jėgos vis silpo... Galiausiai atsidūriau ligoninėje, kur praleidau mėnesį laiko, o vėliau sekė ilga reabilitacija. Tai buvo siaubingas laikas – savaitę gulėjau ir negalėjau pajudinti kūno, teko būti su sauskelnėmis ir net pasakyti kaip jaučiuosi negalėjau – galite tik pabandyti įsivaizduoti, kaip jaučiasi žmogus tokioje būklėje“, – braukdama ašaras dėl to kokius išbandymus ir pamokas atnešė netikėta liga atviraus A. Jablonskytė. Klausydama Austėjos istorijos, ašarų nesulaikė ir Indrė Stonkuvienė. 

Aktorius, režisierius ir knygų autorius Juozas Gaižauskas džiaugsis pagaliau darantis tai, ko iš tiesų nori – prieš metus save atradęs rašytojo amplua, gerbėjams netrukus menininkas pristatys jau trečiąją knygą. „Svarbiausias žiemos švenčių elementas, juk visi suprantame, ne visi materialūs dalykai, o bendrumas, sujautrėjimas, atlaidumas, dalinimasis ir dovanojimas. Tas dovanojimas irgi ne daiktai. Norisi, kad tokiu metu bent per plauką, per vieną pagalvojimą visi atsisuktų į tai apie ką aš kalbu. Kviečiu patikėti žmonių gerumu ir savo galimybe šviesti patiems tokiu tamsiu metu. Viskas yra labai paprasta. Mes, vakariečiai pametėme tikrąsias gyvenimo pėdas, nors, lyginant su kitais pasaulio kraštais, turime viską arba beveik viską. Todėl tiek laimingu metu, tiek sunkiomis dienomis reikia pagalvoti ko moko Dievas“, – laidoje „Kūčios su Rūta“ ragins J. Gaižauskas.

Nė vienos Kūčios neapsieina ir be visos Lietuvos mylimo kunigo Ričardo Doveikos žodžių apie tai, kas ne tik Kūčių vakarą, bet ir, apskritai, gyvenime yra svarbiausia. Šiemet kunigas ragins susivienyti dėl visko pykstančią ir susipriešinusią tautą bei pagaliau atrasti meilę vieni kitiems.
Šventinės laidos kūrybinė komanda aplankys ir žinomų Lietuvos žmonių namus: kam šie metai atnešė džiaugsmo, o kam skausmo? Kieno eglutė įspūdingiausia ir gražiausia? Kokios tradicijos puoselėjamos šalies garsenybių namuose? Filmavimo kameras džiugiai pasitiks šiemet dvynukių susilaukę Elena ir Tadas Bruzguliai, pirmagimį sūnų Oskarą sūpuojantys Liucina ir Tadas Rimgailos, Erika ir Merūnas Vitulskiai su sūnumis televizijos žiūrovų lauks prie visos šeimos drauge dekoruotos eglutės, o Katažina ir Deividas Zvonkai pakvies pasidairyti po naujus ir erdvius namus.

Įspūdingai papuošta studija, atviri, jaukūs bei prasmingi pokalbiai, burtai ir netikėti muzikiniai pasirodymai jau šį penktadienį, Kūčių vakarą, 19.30 val., LNK televizijos laidoje „Kūčios su Rūta“. Kūčių vakarą LNK eteryje vainikuos drama „Taip gimė žvaigždė“ su Lady Gaga. REDAKCIJA REKOMENDUOJA