REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 13 d. 10:32

Prisikėlimo aikštės medžiams išaušo paskutinis rytas: ilgaamžius nutarta nupjauti (vaizdo įrašas)

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


294654

Kovo 13 dieną Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštės medžiams išaušo paskutinis rytas. Po ilgų svarstymų, diskusijų ilgaamžius klevus ir ąžuolą nuspręsta nukirsti.


Foto galerija:


Antradienį Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui socialiniuose tinkluose pranešus apie paskutinį nuosprendį Prisikėlimo aikštės medžiams, trečiadienio rytą aikštės tylą jau sudrumstė burzgianti technika. Prie ilgaamžių medžių darbavosi medžių pjovėjai, po truputį naikindami paskutinius žalumos likučius pilkoje betono dykynėje.

Pažadėjo pasodinti naujus

Kovo 12 dieną paskelbtame įraše meras A. Visockas pripažino šioje situacijoje matantis ir savo kaltės bei prižadėjo, kad ilgaamžius aikštėje pakeis nauji medžiai.

„Manau, jog tame yra ir mano kaltės. Kažko nepamačiau, kažko nepasakiau. Gal ir galėjau tuos medžius išgelbėti. Nežinau. Tam tikra prasme turiu atsiprašyti dėl savo padarytų klaidų. Aikštės statybos darbai padarė savo. Ypatingai gaila ąžuolo.

Deja, bet šie klevai ir ąžuolas bus nukirsti. Ir bus pasodinti kiti. Tikėkimės naujos sėkmingos pradžios“, – skelbiama mero įraše.

Sulaukęs kritikos strėlių ir pasipiktinusių šiauliečių komentarų, kad nesugebėjo išsaugoti Prisikėlimo aikštės žalumos, A. Visockas suskubo pasiteisinti – komentare išdėstė, esą viskas nebuvo taip paprasta.

„Sustabdžius šiuos ir bulvaro darbus būtų žlugę visi anksčiau suplanuoti tos teritorijos pertvarkymo darbai ir visas 2014–2020 metų ES finansavimas. Pvz. dabar visi džiaugiamės Centriniu parku. Bet ten taip pat reikėjo šalinti daugybę medžių. Tas pats su Zubovų parku.

Prašau neįsižeisti, tačiau ir dabar Bulvarą tvarkyčiau panašiai, nes buvusios liepos buvo pernelyg apleistos. Manau, jog dabartinis Bulvaras, Višinskio gatvė, Vasario 16 gatvė ir parkai yra iš esmės sutvarkyti tinkamai. Aikštės projektas, deja, buvo toks, koks buvo. Geresnio tiesiog nebuvo. Situaciją bandėme gelbėti įvesdamas fontaną. Tai bent vaikų bus. O medžiai, deja, nukentėjo“, – rašė meras.

Meras kaltina druską

A. Visockas pripažino nesitikėjęs, kad Prisikėlimo aikštė neteks ir ilgaamžio stotingojo ąžuolo. Visgi su aikštės renovacija meras čia sąsajų nemato, visų nuostabai, pareiškė, kad ąžuolas nukentėjo dėl pernelyg didelio druskos kiekio.

„Manau, gal labiau nuo beprotiško druskos kiekio ir sniego krūvų po medžiais. Anksčiau aikštė valoma nebuvo. O dabar ta druska man labai nepatinka. Korekcijų dėl jos tikrai bus. Juk nuo to kenčia visi medžiai. Kaip jie iš viso atlaiko tą barbarizmą, kurio pavadinimas „duok takelius žiemą tokius pat, kaip vasarą“. Tai ir pilami beprotiški kiekiai druskos. Visas bulvaras dabar baltas nuo tos druskos“, – skelbia A. Visockas.


Foto galerija:


Šiauliečiams verkia širdis

Tuo tarpu šiauliečiai po šiuo mero įrašu lieja širdgėlą ir tikina negalintys atleisti už tai, kad aikštė tapo betono dykyne, o mieste be jokių skrupulų nyksta augalija. „Dabar šita aikštė, su raudų bloku, netinkama niekaip ir niekam, vasarą – svilinantis karštis, žiemą – skersvėjai, neįmanoma kentėti“, – rašo šiaulietis. „Kažkada miestas buvo oazė, dabar – dykynė“, – šiam antrina kitas.

Etaplius.lt primena, kad jau ne kartą rašė apie po renovacijos nudžiūvusį šimtametį Prisikėlimo aikštės Spaudos ąžuolą. Savivaldybė dar lapkritį žurnalistams patvirtino, kad bus pjaunamas ne tik ąžuolas, bet ir du prastai atrodantys aikštės klevai. Į klausimą, kodėl nuspręsta nupjauti ir klevus, tąkart Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė atsakė taip „Visos ąžuolo ir klevų atgaivinimo priemonės išbandytos ir nebuvo efektyvios“.

Daugiau galite skaityti Ir Prisikėlimo aikštės klevai pavasario nesulauksREDAKCIJA REKOMENDUOJA