REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Vasario 28 d. 11:25

Prieš teismą stos 1,6 mln. neteisėtų paskolų išdavęs kaunietis

Kaunas

FNTT nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


260288

Kauno apygardos prokuratūra antradienį pranešė apie teismui perduotą labai didelės apimties – 84 tomų – bylą, kurioje kaunietis kaltinamas neteisėtai išdavęs 1,6 mln. eurų paskolų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaunietis ilgiau nei penkerius metus savo, žmonos, mamos ir dukters vardais teikė paskolas kitiems asmenims ir už tai gaudavo atlygį, tačiau, galimai siekdamas išvengti mokėtinų mokesčių valstybei, savo veiklos nebuvo įregistravęs.

Skaičiuojama, kad per šį laikotarpį vyras galėjo suteikti ne mažiau kaip 84 paskolas, kurių bendra suma siekia beveik 1,6 mln. eurų.

Už tokią pat neteisėtą veiklą 2019 metais jau teistas vyras per penkerius metus iš neteisėto paskolų teikimo galėjo gauti beveik 670 tūkstančių eurų pajamų, kurios, kaip numato Baudžiamasis kodeksas, teismui asmenį pripažinus kaltu, butų konfiskuotos valstybės naudai.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad kaltinamasis sukčiaudamas galėjo įgyti sau ir sutuoktinei priklausantį turtą, kurio vertė siekia beveik 9000 eurų.

Asmeniui pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo bei dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Už pastarąją veiklą stambiu mastu galima griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų bei iš neteisėtos veiklos gauto turto konfiskavimas. Už sukčiaujant įgytą svetimą turtą galima griežčiausia bausmė yra laisvės atėmimas iki trejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA