REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 15 d. 09:51

Mažosios tradicines vertybes atstovaujančios partijos svarsto jungtis į „Tautos vienybės koaliciją“

Lietuva

Eltos nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA.LT


304895

Mažosios politinės partijos prieš Seimo rinkimus svarsto jungtis į „Tautos vienybės koaliciją“. Nors idėjos iniciatoriai tikina kviečiantys visas tradicines vertybes atstovaujančias politines jėgas, ketvirtadienį įvykusiame pirmajame susitikime dalyvavo Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų), „Taikos koalicijos“, Krikščionių sąjungos, „Profesinių sąjungų centro“ ir Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovai.

„Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, visuomenininkai, visuomenės organizacijų ir politinių partijų atstovai, susirinkę į pasitarimą Piliuonoje: Skelbiame visuomenei, kad pradedame formuoti Tautos vienybės koaliciją“, – rašoma po susitikimo išplatintame pareiškime.

„Kviečiame visus neabejingus Tėvynės likimui žmones ir visuomenės jėgas, šeimų organizacijas, profesines sąjungas, bendruomenes ir partijas telktis į esminių reformų Tautos vienybės koaliciją būsimuosiuose Seimo rinkimuose“, – ragina iniciatoriai.

Pasak pirmajame susitikime dalyvavusio Krikščionių sąjungos atstovo Algimanto Rusteikos, kol kas sprendimai dėl koalicijos steigimo nėra priimti.

„Partiniu lygmeniu dar sprendimai turi būti priimti – partijos valdymo organas turi nutarti jungtis. Bet tie atstovai, kurie buvo atvykę, šiai iniciatyvai neprieštaravo“, – sakė A. Rusteika.

„Mes kviečiame visas partijas, praktiškai visiems išsiųsime šį kvietimą – ir „valstiečiams“, ir Žemaitaičio partijai. Tačiau, mano žiniomis, jie norės į Seimą kandidatuoti vieni ir su niekuo neiti į koalicijas“, – pridūrė jis.

A. Rusteika teigia, kad į susitikimą buvo kviestas ir prezidento rinkimuose laimę bandęs Ignas Vėgėlė. Visgi, pasak jo, politikas į jį neatvyko.

Seimo rinkimai Lietuvoje vyks šių metų spalio 13 d.REDAKCIJA REKOMENDUOJA