REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 9 d. 08:40

Prienuose vyko NATO festivalis „Galingi, nes vieningi“

Prienai

Etaplius.ltŠaltinis: Prienų rajono savivaldybė


266674

Gegužės 6 dieną Prienuose, Beržyno parke, vyko NATO festivalis „Galingi, nes vieningi!“, kurį inicijavo Lietuvos krašto apsaugos ministerija. Šventės dalyvių laukė ne tik įvairios pramogos, bet ir galimybė iš arčiau pažinti NATO karius, susipažinti su NATO misija, tikslais bei galimybėmis. Ypatingas dėmesys NATO pristatymui Prienuose ir kituose Lietuvos regionuose siejamas su Vilniuje vyksiančiu NATO viršūnių susitikimu liepos mėnesį.

Renginys prasidėjo Karinių oro pajėgų orkestro ir festivalio dalyvių eisena iš Laisvės aikštės į Beržyno parką. Eisenos priešakyje plazdėjo Lietuvos ir NATO vėliavos, žygiavo Prienų r. savavaldybės vadovai, Kultūros ir turizmo bei Švietimo skyrių vedėjai.

Į šventę susirinkusiuosius pasveikino LR krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, NATO integravimo pajėgų Lietuvoje vadas Peteris Nielsenas bei Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. Anot mero, tai neeilinis renginys Prienuose ir išskirtinė galimybė iš arčiau susipažinti su NATO, pamatyti modernią ginkluotę, pabendrauti su NATO ir Lietuvos kariais. Visa tai stiprina pasitikėjimą pačiu Aljansu – kad tai yra rimta, patikimai mus sauganti organizacija.

Festivalio dalyvius sveikino ir Prienų baikerių klubas „Raptorial“ su NATO vėliavomis.

Renginio metu vyko diskusijos apie Lietuvos, kaip patikimos partnerės, indėlį į NATO, šios organizacijos reikšmę Lietuvai ir mūsų valstybėje turimas karines pajėgas.

Festivalyje buvo pristatyta moderni Lietuvos kariuomenės karinės technikos bei ginkluotės ekspozicija, kiekvienas galėjo pamatyti pėstininkų kovos mašiną „Boxer“, Lietuvoje žinomą „Vilko“ vardu. Netrūko ir kitų veiklų, taip pat buvo galima pabendrauti su šiuo metu NATO misiją Lietuvoje atliekančiais Portugalijos jūrų pėstininkų kariais, Lietuvos kariuomenės padalinių kariais, Krašto apsaugos pajėgų savanoriais, karo policijos atstovais ir šauliais. Siekiant atskleisti senas lietuvių karybos ištakas vyko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės XIV a. elitinio kario šarvų paroda bei parodomoji kova.

Viso festivalio metu vyko sporto varžybos. Prienų bendruomenės komandos išbandė savo jėgas, varžydamosi su NATO karių komandomis krepšinio ir tinklinio rungtynėse. Varžybų nugalėtojus apdovanojo Prienų r. savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė.

Netrūko veiklų ir mažiesiems. Jų laukė virtualios realybės žaidimai, pusiausvyros lavinimo pratimai ant juostų, aitvarų gamybos ir marškinėlių puošybos užsiėmimai. Prienų miesto bendruomenės narės ir Prienuose gyvenančios ukrainietės vaišino pačių keptais pyragais ir sausainiais, buvo renkamos aukos Ukrainos kovotojams.

Renginyje koncertavo roko grupė ,,Basterds“ ir atlikėja Ieva Narkutė, o renginio pabaigoje pasirodė jaunieji Prienų kultūros centro šokėjai.

Prie renginio organizavimo prisidėjo Prienų r. savivaldybė, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Kūno kultūros ir sporto centras, Prienų seniūnija, Prienų policijos komisariatas, Prienų meno mokykla ir Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka, Prienų PSPC.

NATO festivaliai jau įvyko Kelmėje ir Prienuose, o birželio 17 d. prie Baltojo tilto Vilniuje vyks baigiamasis festivalis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA