REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 15 d. 10:45

Prienų rajono savivaldybė – viena skaidriausių šalyje

Prienai

Prienų rajono savivaldybė

Etaplius.ltŠaltinis: Prienų rajono savivaldybė


259236

Vasario 14 d. tarptautinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) pristatė Lietuvos savivaldybių skaidrumo tyrimą. Prienų rajono savivaldybė surinko 96 balus iš 100 galimų ir pasidalino 3 vieta su Vilniaus miesto ir Visagino savivaldybėmis. Palyginti su tarptautinės organizacijos anksčiau atliktais tyrimais, Prienų rajono savivaldybės veiklos įvertinimas pakilo daugiau nei dvigubai (2014 m. – 46 balai, 2018 m. – 72 balai). Tokį pasiekimą galima vertinti kaip nuoseklaus, kryptingo darbo rezultatą.

Naujausią savivaldybių interneto svetainių analizę TILS atliko 2022 m. spalio – 2023 m. sausio mėn. Skaidrumo tyrime vertintos visos 60 savivaldybių. Jų svetainėse žiūrėta, kiek informacijos savivaldybės teikia apie savo darbuotojus, tarybos veiklą, antikorupcines priemones, savivaldybių įmones ir paslaugas, biudžetą, viešuosius pirkimus ir gyventojų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime. Analizuota, ar savivaldybės skelbia ne tik privalomą viešinti, bet ir papildomą informaciją apie savo veiklą.

Vertinimo rezultatai buvo siunčiami visoms savivaldybėms, joms sudaryta galimybė pradėti viešinti trūkstamą informaciją ir taip pakoreguoti savo įvertinimą. Šia galimybe pasinaudojo 56 savivaldybės. Iniciatyvos metu bendras savivaldybių rezultatas pagerėjo 12 balų (nuo 73 iki 85).

Su Lietuvos savivaldybių skaidrumo tyrimu galima susipažinti https://jurgiokepure.lt/tyrimas/2022/prienu-rajonoREDAKCIJA REKOMENDUOJA