REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 22 d. 13:35

Prie sostinės mokyklų bus atnaujintas dar 21-as sporto aikštynas

Vilnius

Sauliaus Žiūros nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Vilniaus miesto savivaldybės inf.


267917

Vilniaus miesto savivaldybė tęsia sporto aikštynų prie mokyklų atnaujinimą ir modernizavimą. Šiais metais planuojama investuoti daugiau nei 7 milijonus eurų ir sutvarkyti 21-ą sostinės sporto aikštyną, kai kur bus ir interaktyvių sporto įrenginių, kuriuose integruoti aktyvūs sporto žaidimai, garso ir šviesos sistemos.

„Per pastaruosius metus atnaujinome beveik pusės Vilniaus mokyklų sporto aikštynus. Vien pernai renovuota 12 mokyklinių aikštynų. Futbolo entuziastai žaidžia ant kokybiškos dirbtinės dangos, bėgikai asmeninių rekordų siekia atnaujintuose bėgimo takuose, daugiafunkcės dirbtinės dangos aikštelės tinkamos krepšiniui, tinkliniui, tenisui, kvadratui ar kitoms veiklos. Visi atnaujinti sporto aikštynai yra prieinami ne tik moksleiviams, bet ir bendruomenėms. Atnaujinta, modernizuota infrastruktūra – miesto investicija į vilniečių sveikatą“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Mokyklos, kurių aikštynai nusidėvėję, praneša apie tai Savivaldybei. Įvertinę aikštyno būklę, jo poreikį bei užimtumą, specialistai sprendžia dėl atnaujinimo. „Galima sakyti, jog visose mokyklose, kurios prašė atnaujinti lauko aikštynus, tai jau padaryta, arba greit bus remontai. Kadangi tai nėra naujos statybos projektai, procesas užtrunka ne taip ilgai, spėjame patenkinti mokyklų poreikį“, – sako Sporto ir sveikatingumo skyriaus vedėjas Edvinas Eimontas.

Darbai jau prasidėjo Atgajos specialiojoje mokykloje. Joje, kaip ir Aleksandro Puškino gimnazijoje, bus įrengti interaktyvūs įrenginiai, kurie tinkami ne tik sportui, bet ir mokymuisi. Juose integruotos garso, šviesos sistemos, jutiklinis ekranas. Įrenginiai pritaikyti žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių. Minėtuose aikštynuose numatyta atnaujinti krepšinio, futbolo aikšteles, treniruoklių zoną, gimnazijos aikštyne bus įrengta ir mažoji futbolo aikštė.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Interaktyvūs sporto žaidimų įrenginiai atsiras ir Barboros Radvilaitės progimnazijos aikštyne. Jame bus modernizuotos dvi krepšinio, tinklinio ir futbolo aikštelės, įrengta treniruoklių zona. Atnaujinimo darbų pirkimo konkursas jau baigtas ir šiuo metu vertinami pasiūlymai.

Darbų rangos sutartis pasirašyta ir netrukus darbai prasidės Žaros gimnazijos aikštyne. Pirkimai jau įvyko ir rengiamasi pasirašyti sutartis dėl Minties, Radvilų, Žvėryno, Santaros, Vasilijaus Kačialovo gimnazijų, Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos, Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos ir Naujininkų progimnazijų lauko sporto aikštynų atnaujinimo.

Dar šiais metais atnaujinti ruošiamasi ir Grigiškių Šviesos gimnazijos, VGTU inžinerijos licėjaus, Grigiškių, Fabijoniškių, Jono Basanavičiaus gimnazijų, Liepkalnio pagrindinės mokyklos, Naujamiesčio mokyklos, Simono Stanevičiaus, Kunigaikščio Gedimino progimnazijų lauko sporto aikštynus.

Mokyklų su didesne stadionų erdve – Vasilijaus Kačialovo, Radvilų, Minties ir Žaros gimnazijos – turės atnaujintas krepšinio ir futbolo aikšteles, bėgimo takus, šuoliaduobes ir treniruoklių zonas. Žvėryno bei Grigiškių Šviesos gimnazijose taip pat planuojama įrengti teniso kortus.

Mažesniuose mokyklų aikštynuose planuojamos būtinosios sporto aikštelės bei treniruoklių zonos. Krepšinio, tinklinio ir futbolo aikštelės bus VGTU inžinerijos licėjuje, Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje, Grigiškių gimnazijoje. Treniruoklių zonos su įvairių raumenų treniravimui skirta įranga bus įrengtos Santaros, Abraomo Kulviečio ir Fabijoniškių gimnazijose, Naujininkų progimnazijoje ir Naujamiesčio mokykloje.

Krepšinio aikštelės bus įrengtos Jono Basanavičiaus gimnazijoje ir Liepkalnio mokykloje. Simono Stanevičiaus progimnazija išsiskirs teniso kortais.

Daugumoje objektų darbai prasidės jau artimiausiu metu, tęsis visą vasarą, kai kuriuose, ypač didesniuose, darbai gali užsitęsti iki žiemos sezono pradžios.

Daugiau: sportinė apranga.REDAKCIJA REKOMENDUOJA