PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gegužės 16 d. 16:49

Prie Seimo – protesto koncertas dėl planų riboti alkoholį renginiuose

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


3101

Keli šimtai žmonių antradienį Vilniuje, prie Seimo rūmų, susirinko į protesto koncertą, skirtą pareikšti nepritarimą valdančiųjų planams apriboti alkoholio vartojimą per koncertus ir įvairius renginius.


Foto galerija:

nuotrauka-1.jpg
nuotrauka-2.jpg
nuotrauka-3.jpg

Koncertą „Laisvė rokenrolui“ surengė žymiausių šalies festivalių organizatoriai, muzikantai.

Į akciją atėję žmonės rankose laikė plakatus, skelbiančius, kad „Vynas: 13 procentų alkoholio, 87 procentai - kultūros“, „Aštuonių tūkstančių metų vyno kultūros neuždrausite“, „Ne prohibicijai!“, „Vynuogyno nerausim“, „Someljė – ne nusikaltėlis“, „Mes – ne ligoniai“.

„Gerbiami Seimo nariai, pirmiausiai atvažiuokite į festivalį, o po to jau kelkite savo naujus įstatymus ir keiskite ką nors, jeigu jums atrodys, kad to reikia. Mums atrodo, kad šiandien viskas yra gana gerai“, – sakė festivalių organizatorius Algirdas Barniškis - Blėka.

Valdžiai svarstant Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, renginių organizatoriai baiminasi, kad planuojami alkoholio ribojimai sugriaus festivalius arba privers juos išsikelti į užsienį. Pataisose numatyta, kad masiniuose renginiuose prekyba alkoholiu draudžiama.

Reaguodamas į išsakytus nuogąstavimus, sveikatos apsaugos ministras „valstietis“ Aurelijus Veryga su grupe parlamentarų pasiūlė išimtis: renginiuose, į kuriuos reikia pirkti bilietus, alkoholiniai gėrimai draudžiami nebūtų, tačiau muzikantai tokiomis nuolaidomis džiaugtis neskuba. Renginių organizatoriai toliau nuogąstauja, kad prekyba alkoholiu festivaliuose būtų neįmanoma dėl apribotos prekybos sezoninėse lauko kavinėse.

Festivalių organizatoriai, muzikantai taip pat laikosi pozicijos, kad į šiuos renginius susirenkantys žmonės – ne ta visuomenės dalis, kurią reikia drausminti ribojimais.

Muzikos pasaulio atstovų pastabas praėjusią savaitę Seime aptarusio Kultūros komiteto vadovas bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad padarius išimtį dėl prekybos alkoholiu mokamuose renginiuose, renginių organizatoriai pretenzijų įstatymų leidėjams turėti nebegali.

Pagal A.Verygos siūlymą, alkoholiniais gėrimais nebūtų leidžiama prekiauti tokiuose renginiuose, į kuriuos patekimas yra nemokamas ir nėra ribojamas.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.