REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 26 d. 14:28

Prie Krašto apsaugos ministerijos įvyko ministrų pasikeitimo ceremonija

Lietuva

Andriaus Ufarto / ELTA nuotr.

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


296131

Vadovavimą Krašto apsaugos ministerijai (KAM) perėmus Laurynui Kasčiūnui, antradienį įvyko simbolinė ministrų pasikeitimo ceremonija.

Prie KAM vykusioje ceremonijoje dabar jau buvęs ministras Arvydas Anušauskas ministerijos vėliavą ir skeptrą perdavė naujajam jos vadovui L. Kasčiūnui.

Ceremonijos metu ministrai pasveikino karius ir kitus krašto apsaugos sistemos bendruomenės narius.

„Tauta palūžta ne tada, kai jau svetimas okupantas kelia svetimas vėliavas arba dalina pasus, bet tada, kai palaužiama tautos valia ir ryžtas priešintis. Tikiu, kad mes nebūsime tokia tauta, kuri bus palaužta“, – kalbėjo naujasis ministras.

Pirmadienį jo kandidatūrą patvirtinus prezidentui Gitanui Nausėdai, antradienį naujasis krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas davė priesaiką Seime.

L. Kasčiūnas pareigose pakeis partijos kolegą A. Anušauską, apie kurio netikėtą atsistatydinimą informacija pasirodė prieš daugiau kaip savaitę.

Politikui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie jo pasitraukimą, Vyriausybės spaudos tarnyba patvirtino, kad premjerė Ingrida Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.

Netrukus po šios žinios, susitikęs su prezidentu A. Anušauskas pateikė daugiau detalių apie savo sprendimą trauktis. Politikas pripažino iš Vyriausybės vadovės sulaukęs netikėto pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. A. Anušauskas tikino, kad atsisakė tokios rokiruotės.

Tą pačią dieną daugiau informacijos apie pokyčius Vyriausybėje pateikė ir ministrė pirmininkė. Pasak jos, A. Anušausko atsistatydinimas yra susijęs su lūkesčiu per likusią Vyriausybės kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.

Visgi, L. Kasčiūno kandidatūra sulaukė nevienareikšmiškų vertinimų – mažieji koalicijos partneriai „laisviečiai“ atsiribojo nuo šios kandidatūros dėl išsiskiriančių partijos ir L. Kasčiūno pažiūrų žmogaus teisių klausimai. Be to, apie 20 nevyriausybinių organizacijų taip pat kreipėsi į prezidentą, prašant neskirti konservatoriaus naujuoju krašto apsaugos ministru.

L. Kasčiūnas iki šiol ėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pareigas. Jam tapus ministru, Seimas turės paskirti naują komiteto vadovą – kol kas realiausiu kandidatu įvardijamas konservatorius, buvęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA