PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 26 d. 17:19

Prie Kabulo oro uosto driokstelėjo sprogimas: Lietuvos kariai su paskutiniaisiais afganistaniečiais paliko Kabulą

Pasaulis

Soc. tinklų nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


185919

JAV kariuomenė ketvirtadienį patvirtino, kad prie Kabulo oro uosto nugriaudėjo didelis sprogimas, pačiame oro uoste tebesitęsiant amerikiečių vadovaujamai tūkstančių žmonių evakuacijai. Imta nerimauti ir dėl ten buvusių lietuvių.

„Galime patvirtinti, kad prie Kabulo oro uosto įvyko sprogimas. Šiuo metu neaišku, ar yra aukų. Kai galėsime, pateiksime papildomų detalių“, – pranešė Pentagono atstovas Johnas Kirby (Džonas Kerbis).

JAV ir jų sąjungininkės anksčiau skelbė turinčios žvalgybinės informacijos, kad Afganistano sostinės oro uoste yra iškilusi teroro atakos grėsmė.

Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad Lietuvos kariai su paskutiniaisiais afganistaniečiais paliko Kabulą anksčiau.

„Jie jau ne Afganistane. Galiu patvirtinti tiesiog, kad jų tuo metu jau nebuvo“, – BNS sakė ministras.

Iš Kabulo į Lietuvą skrenda 11 Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų karių bei evakuojami afganistaniečiai.

Televizija CNN savo ruožtu pažymi, kad per sprogimą nukentėjo afganistaniečių. Informacijos apie sužeistus amerikiečius nėra.

Televizijos ABC žiniomis, sprogimas driokstelėjo prie įėjimo į oro uostą, kur būriuojasi tūkstančiai afganų, siekiančių palikti Kabulą.

Britų transliuotojas „Sky News“, remdamasis įvykio liudininkais, pranešė, kad sprogimą surengė mirtininkas.

„Tai buvo mirtininko puolimas“, – kanalas cituoja savo korespondentą, esantį Kabule.

JAV ir jų sąjungininkės anksčiau skelbė turinčios žvalgybinės informacijos, kad Afganistano sostinės oro uoste yra iškilusi teroro atakos grėsmė.

Parengta pagal BNS