Laisvalaikis | 8 MIN.

„Pri­mirš­ti teks­tai“. Kny­gos, ku­rias ne­tikė­tai at­ran­da­me

Jurgita Kastėnė
2020 m. vasario 22 d. 11:37
2899292.jpg

Vyks­tant Vil­niaus knygų mu­gei, te­mos teks­tui il­gai ieš­ko­ti ne­ten­ka. Ne vie­nas šiau­lie­tis gal įveiks tuos 215 km, nes, sa­ko, tiek yra iki Vil­niaus, ir vaikš­čios tarp ne­si­bai­gian­čių knygų pre­kys­ta­lių. Su­tin­ku, kad knygą į ran­kas daž­niau­siai no­ri­si paim­ti ru­denį ar žiemą. Artė­jan­čio pa­va­sa­rio ar va­sa­ros vi­dur­die­niais skai­ty­si­me gal re­čiau, bet vėly­vi va­ka­rai, kai jau prie­te­ma ar vi­siš­kai tam­su, kai pro at­vi­ras bal­ko­no du­ris dvel­kia gai­vus va­ka­ro oras, ra­gi­na iš len­ty­nos trauk­ti knygą ir ran­gy­tis ant so­futės.

Visi klausimai apie knygas man įdomūs, išskyrus klausimą: „Kokią knygą patartumėte perskaityti?“ Tarsi klaustų: „Kaip tapti laimingam?“ Vieną dieną galiu siūlyti skaityti Charlzą Bukovskį, kitą – Tomą Maną, trečią – Trumeną Kapotę... Priklausomai nuo nuotaikos. Be to, patark nepataręs, kiekvienas skaitys, ką norės, ir sakys, kad pasirinko geriausią knygą. Nors, esu tikras, labiausiai džiaugiamės knygomis, kurias netikėtai atrandame. Bet kaip ten bebūtų – kiekviena knyga geriausiai atsako į klausimą: „Kas aš esu?“

XVI–XIX amžiuje knygos buvo labai brangios. Laikai grįžta. Štai tik pasirodžiusi alaus antologija „Alumi neprekiaujama – baigėsi vanduo“ kainuoja 99,99 Eur. Aišku, knygoje visko daug, jos dydis ir svoris kaip dviejų plytų, akys raibsta nuo alaus butelių etikečių, kartoninių padėkliukų po bokalais – 2 500 iliustracijų. Antra vertus, knygynuose atsirado ir skyrelis „Nukainotos knygos“, kuris paneigia nuomonę, jog knygos neįkainojamos.

Užtikau knygą, kuri artina vasarą

Pažinčių su knygomis būna įvairių. Kai buvau dar vaikas, tėtis nusivedė mane į „Palydovo“ kino teatrą (tą, prie „Šiaulių“ viešbučio), kuriame buvo demonstruojamas lenkų filmas „Kryžiuočiai“ pagal to paties pavadinimo H. Senkevičiaus romaną. Pamenu, tėtis labai pyko, kodėl lenkų kinematografai lietuvius nori pavaizduoti kvailelius: šie čiuožinėjo nuo šiaudinių savo namų stogų ir tuo džiaugėsi. Dėl tokio filmo pagal H. Senkevičiaus romaną kilo noras paimti į rankas šią knygą.

Jau minėjau, kad piršti, ką skaityti, nesinori, visgi paminėsiu man patikusias kelias neseniai perskaitytas knygas. Kad ir Janos Vagner „Vongo ežerą“. Knyga, artinanti vasarą, atostogas ar bent tingų savaitgalį. Jau knygos viršelis švaraus ežero vandens spalvos. Apie autorę nieko nežinojau, bet iškart pajutau – knyga skaitoma nesunkiai, o įtampa palaikoma it veiksmo filme. Žmonės bėga nuo epidemijos, nuo viruso užkrato, tačiau ne apokaliptinis pasakojimas romane svarbiausias, o žmonių santykiai. Man net pasirodė, kad tas žmonių bėgimas – tai mūsų emigracija.

Kitas neseniai mano perskaitytos knygos autorius šiauliečiams žinomas. Mūsų miesto dramos teatras yra pastatęs Leonido Andrejevo pjesę „Šunų valsas“ (tiesa, tai buvo jau senokai). Prieš keletą metų pasirodė šio autoriaus du kūriniai vienoje knygoje – „Judas Iskarijotas. Šėtono dienoraštis“. „Judas Iskarijotas“ – išdaviko gyvenimas, „Šėtono dienoraštyje“ – nuobodulio kamuojamas Šėtonas atvyksta į žemę pasilinksminti ir įsikūnija į amerikiečių milijardierių, bet čia jis įtraukiamas į žmogiškųjų aistrų verpetą ir ši našta pasirodo esanti per sunki net Šėtonui…

Ir dar viena žavaus pasiskaitymo knygutė – Matijo van Bokselio „Kvailybės enciklopedija“. Keliaudamas per epochas, autorius pasako tik viena – esame iš principo kvaili. M. van Bokselis pasakoja apie dailininką, kuriam pavedama išpuošti vienos pilies didžiąją menę paveikslais, vaizduojančiais garsią ir garbingą giminę. Dailininkas sutinka, tik pareiškia, kad jo paveikslai bus stebuklingi – jie bus puikūs, tačiau jų negalės matyti mergvaikiai. Rezultatas aiškus – visi kilmingieji per giminės atvaizdų pristatymą tematė plikas sienas, bet nedrįso prisipažinti. Tik viena mergaitė sušunka, jog nematanti jokių paveikslų. Tai amžių istorija, nes tuoj prisimeni H. K. Anderseną.

Tikros meilės, laimės ir turto paslaptis

Daug kas skaito įvairias patarimų knygas sveikuoliams, virtuvės gerbėjams ar sodininkams, be to, knygas, kaip mesti rūkyti, sulieknėti, praturtėti, tai yra migla paremtą literatūrą. Bičiulis pasakojo, jog, perskaitęs feng šui patarimų knygą, įsitikino, kad namuose tvyro bloga aura ir reikia perstatyti lovą bei viską pertvarkyti. Stebina neįtikėtinas noras tokias knygas skaityti. Ant jų galinių viršelių parašyti žodžiai, esą, ši knyga yra ne tik išleista daugelyje pasaulio šalių, bet ir padėjo milijonams žmonių surasti sėkmę. Tad atrodo, kad jeigu kitiems padėjo, milijonai žmonių tapo laimingi, o pastangų įdėta nedaug, tereikia pasklaidyti keletą puslapių ir gyvenimas prašviesės. Bet nepažįstu nė vieno žmogaus, kuris tapo milijonieriumi, perskaitęs knygą, kaip reikia praturtėti. Autoriai knygų pradžioje dėkoja įmonėms ir organizacijoms, miestų savivaldybėms ar tiesiog pavieniams žmonėms, parėmusiems knygos leidimą. Tai jeigu tu žinai, kaip tapti milijonieriumi, kam tau reikia tų rėmėjų?.. Tokių rašinėtojų tikslas, išleidus knygą, bent savo gyvenime galą su galu sudurti.

Iš panašių knygų srauto išskirčiau Adamo J. Jacksono „Tikros meilės, turto, sveikatos ir laimės paslaptis“. Viskas vienoje vietoje. Tai knyga apie vargingai gyvenantį jaunuolį, kuris iš jam norinčio pagelbėti kino gauna dešimties žmonių, galinčių pamokyti gyvenimo tiesų, vardus ir telefonų numerius. Apsilankęs pas visus mokytojus, jaunuolis sužino dešimt tiesų apie „Tikrąjį Turtą“ (šiuos žodžius didžiosiomis raidėmis rašo pats knygos autorius). Vienas patarimas man ypač patiko. Jis apie merginą, kuri batų parduotuvėje užsinori raudonų aukštakulnių batelių, bet jų neperka. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – kai turės, tada jau nebenorės.

Du Murakamiai

Kas domisi džiazu, manau, labai laukia, kada į lietuvių kalbą bus išversta Harukio Murakamio knyga „Džiazo portretai“. Šiaip jau daugumą šio autoriaus knygų skaičiau. Man mieli jų jaunieji herojai. Tiesa, H. Murakamis iššoka iš tradicinių pažiūrų japonų minčių. Gal todėl senoliai japonai Murakamio nemėgsta, o jaunimas jį tiesiog dievina. Yra drįsusių H. Murakamio romanus lyginti su G. G. Markeso „Šimtu metų vienatvės“. Ar nebus japono pažvelgimas į Japoniją ir į visą Rytų kultūrą iš atstumo jo populiarumo paslaptis?

Ir dar su tuo susietas paradoksas. Kai reklamuojamas Murakamis, kai kas ima į rankas ne Harukio, bet Riu Murakamio knygas, kuris nėra joks Harukio giminaitis. Imu į rankas romaną „69“. Jei nematyčiau knygos autoriaus vardo, tikrai patikėčiau, jog tai – Harukio kūrinys. Jeigu dar neskaitėte šios knygos, tai skaičius 69 primena ne tai, ką jūs pagalvojote, bet 1969 metus ir Vudstoko festivalį. Hipių epocha, naujos vertybės, laisvės siekiai, maišto idėjos, roko muzika, susižavėjimas avangardiniu menu... Aišku, apie seksą irgi kalbama. Skaitau, kas 1969-aisiais buvo aktualiausia septyniolikmečiui (tokio amžiaus yra pagrindinis knygos herojus ir, be abejo, jo draugai) japoniukui. Kažkiek domimasi politika (minimas atsistatydinęs de Golis), daug kalbama apie karą Vietname (jaunimas tuomet reikalavo taikos), bet pagrindinės temos – stojamųjų egzaminų į Tokijo universitetą panaikinimas, „The Beatles“ tais metais išleistas albumas „Geltonas povandeninis laivas“, „The Rolling Stones“ sukurtas bemaž geriausias jų singlas „Baro moterys“...

Palyginęs ano meto jaunimą Japonijoje ir Lietuvoje, nepasakysi, kad apie Vudstoko festivalį, „The Beatles“, „The Rolling Stones“ pas mus jaunimas nekalbėjo, o juk buvome už geležinės uždangos. Žinojome populiariausių grupių albumus ir dainas – kažkiek iš Lenkijos radijo kuklios informacijos, iš Liuksemburgo ar kitų Vakarų radijo stočių, ką sugaudavome iš vienam ar kitam iš už Atlanto ar iš kurios Vakarų Europos šalies atsiunčiamos plokštelės... Bet visų didžiausias malonumas, skaitant šią Riu Murakamio, kaip ir visas jo bendrapavardžio H. Murakamio knygas, – jaunų dienų prisiminimas, nors ir sako, jog jeigu jau imi prisiminti jaunystę, vadinasi, pasenai.


Šiauliai
Šiaulių „Salduvės“ progimnazijoje atidaryta paroda apie autizmą: tikslas – mažinti stigmas ir paneigti mitus
Šiaulių „Salduvės” progimnazijoje viešėjo keliaujanti paroda „(Ne)skirtingas pasakojimas apie autizmą“, kviečianti mokinius, mokytojus ir visą bendruomenę geriau pažinti autistiškų žmonių pasaulį, paneigti visuomenėje vis dar gajus mitus bei mažinti stigmas. Mokiniai dažnai stebisi, kodėl jų klasės draugai ar pažįstami elgiasi, bendrauja ar mokosi kitaip. Paroda padeda atsakyti į šiuos klausimus, atverdama duris į autistiškų žmonių patirtis, iššūkius ir stiprybes.
Etaplius TV | 2 MIN.
0
Klaipėda
Lietuva
Didžiausiame LNK muzikiniame televizijos projekte „Didysis chorų mūšis“ Klaipėdos chorui vadovaus atlikėja Liepa Norkevičienė. Atstovauti gimtajam miestui jai – ne tik naujas kūrybinis iššūkis, bet ir labai asmeniška misija.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0
2025-ieji šiems penkiems Zodiako ženklams buvo finansiškai sudėtingi. Pinigų srautai svyravo, planai strigo ilgiau nei tikėtasi, o nuolatinis poreikis „išlikti paviršiuje“ vertė priimti sprendimus, kuriais ne visada buvote patenkinti.
Horoskopai | 4 MIN.
5
Lietuva
Šiauliai
Buvęs pasaulio sunkiasvorių bokso čempionas Anthony Joshua pirmadienį pateko į avariją Nigerijos greitkelyje ir buvo sužeistas. Per šią avariją du žmonės žuvo. Apie tai žiniasklaidai pranešė jo atstovas ir šaltinis Nigerijos policijoje.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Teismui pateiktuose naujausiuose prokuratūros civiliniuose ieškiniuose iš Šiaulių ir Panevėžio miestų, Prienų ir Ignalinos rajonų, Visagino ir Marijampolės savivaldybių tarybų narių prašoma priteisti galimai nepagrįstai jiems išmokėtas išmokas.
Kriminalai | 8 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Nauji metai – atsinaujinusi ir TV3 žiniasklaidos grupė. Jau nuo šio sekmadienio, sausio 4 d., į TV eterį įsiverš naujas, visame pasaulyje garsus projektas – „Red Bull Dance Your Style“. Tai – šokių kovos, kurios pakeis viską, ką apie judesį žinojote iki šiol. O svarbiausia užduotis šokėjams – gebėti improvizuoti pagal bet kokią muziką! Šokių aikštelė jau kaista, o šiandien atskleidžiami ir naujo projekto vedėjai.
Lietuva | 4 MIN.
0
Nesvarbu, ar tai greitasis maistas, saldumynai, žalingi įpročiai ar serialų žiūrėjimas, – visi turi ydų. Elitedaily.com atskleidžia pačias slapčiausias silpnybes pagal Zodiako ženklą. Galbūt žinodami jas, galėsite lengviau atsilaikyti prieš pagundas.
Lietuva | 4 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Lietuva
Jei Rusijai pavyks suskaldyti demokratines šalis ir primesti savo taikos sąlygas, Vakarų pasaulis ir Ukraina pralaimės, pirmadienį pareiškė Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Jungtinės Valstijos siūlo Ukrainai „tvirtas“ saugumo garantijas 15 metų laikotarpiui su galimybe pratęsti, bet Kyjivas nori ilgesnio laikotarpio.
Pasaulis | 3 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Teismui pateiktuose naujausiuose prokuratūros civiliniuose ieškiniuose iš Šiaulių ir Panevėžio miestų, Prienų ir Ignalinos rajonų, Visagino ir Marijampolės savivaldybių tarybų narių prašoma priteisti galimai nepagrįstai jiems išmokėtas išmokas.
Kriminalai | 8 MIN.
0
Gruodžio 24–28 dienomis Šiaulių regione (Šiaulių, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio ir Telšių rajonuose) ugniagesiai gelbėtojai gesino 22 gaisrus ir atliko 28 gelbėjimo darbus. Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovų, gaisruose traumuoti 2 žmonės.
Kriminalai | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiltas lapkritis, gruodis, panašu, kol kas tausoja kelininkus ir kol kas jų darbo poreikis gana mažas. Už lango gruodžio pirmas tris savaites dienomis vyravo teigiama temperatūra, gana dažnas svečias buvo ne sniegas, o lietus. Taigi, galima juokauti, kad įsivyravę orai bent jau pirmąjį žiemos sezono mėnesį pataupė mūsų pinigus iš biudžeto, skirtus gatvių ir šaligatvių priežiūrai. Vis tik, kiek jų numatyta ir kaip gatvės ir šaligatviai šią žiemą bus prižiūrimi, teiravomės Šiaulių miesto savivaldybės administracijos.
Gatvė | 4 MIN.
0
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Šiauliuose per šventines dienas į ligoninę dėl gripo kreipėsi daugiau nei šimtas vaikų. Tokią informaciją pateikė Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai.
Sveikata | 2 MIN.
0
Onkologinė liga – tai ne tik medicininė diagnozė, bet ir gilūs emociniai, psichologiniai bei socialiniai išgyvenimai, paliečiantys visą žmogaus gyvenimą. Atsižvelgiant į šiuos iššūkius, onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ įgyvendino projektą „Širdžių bendrystė: vilties, stiprybės ir artumo kelionė“, skirtą onkologinių pacientų bendruomenės narių sutelktumui, tarpusavio ryšio stiprinimui bei psichologinės sveikatos gerinimui.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
2026 m. sausio 12 d., pirmadienį, Šiauliuose prasidės Sausio 13-osios minėjimo renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienos 35-mečiui atminti. 17.30 val. Prisikėlimo aikštėje vyks Laisvės gynėjų dienos renginys, kurio metu bus uždegti atminimo laužai, o 18.00 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. Šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami drauge prisiminti ir pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją Lietuvos laisvę gynusius žmones – jų pasiaukojimas tapo mūsų valstybės pamatu.
Kultūra | 5 MIN.
0
Nors iš pirmo žvilgsnio ši „Moterims 45+“ laidos tema tiek netipinė, ilgiau pasvarsčius, ji puikiai atspindi žmogaus gyvenimo ciklą. Nuo gimimo esame lydimi žmonių, dažniausiai tėvų, apsupti jų rūpesčio ir pagalbos. Antroje gyvenimo pusėje, norisi to ar ne, dažnai tos pagalbos ir vėl prireikia. Ir dažnai ši, rūpesčio, atjautos ir empatijos reikalaujanti pareiga gula ant moters pečių.
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Klaipėda
Nauji metai – atsinaujinusi ir TV3 žiniasklaidos grupė. Jau nuo šio sekmadienio, sausio 4 d., į TV eterį įsiverš naujas, visame pasaulyje garsus projektas – „Red Bull Dance Your Style“. Tai – šokių kovos, kurios pakeis viską, ką apie judesį žinojote iki šiol. O svarbiausia užduotis šokėjams – gebėti improvizuoti pagal bet kokią muziką! Šokių aikštelė jau kaista, o šiandien atskleidžiami ir naujo projekto vedėjai.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Didžiausiame LNK muzikiniame televizijos projekte „Didysis chorų mūšis“ Klaipėdos chorui vadovaus atlikėja Liepa Norkevičienė. Atstovauti gimtajam miestui jai – ne tik naujas kūrybinis iššūkis, bet ir labai asmeniška misija.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt devintoji – 363-ioji metų diena (pirmoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 3 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Šią savaitę pasaulyje gali jaustis daugiau skubos ir informacinio triukšmo, kai sprendimai priimami greičiau nei jie spėja subręsti. Dėl sustiprėjusio noro įrodyti savo tiesą naudinga atsargiau vertinti naujienas, pažadus ir garsias iniciatyvas, ypač susijusias su politika, technologijomis ar švietimu.
Horoskopai | 7 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0