PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 7 d. 16:29

Prezidentūroje apdovanoti Nacionalinio diktanto nugalėtojai

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


82832

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus. Sveikindama laureatus ji pabrėžė besididžiuojanti visais, kurie rūpinasi gimtąja kalba, jaučia jos unikalumą, ir būtent todėl ji išlieka tokia nuostabi ir ypatinga.

„Mūsų kalba nuolat vystėsi kartu su mumis, ji gyva ir todėl mums tokia svarbi, nes atspindi mūsų esmę, tapatybę, turinį ir skirtingumą. Jai reikia pajautimo ir meilės, o Jūs su savimi atsinešate kalbos turtingumą ir gebėjimą ją vartoti tokioje globalioje aplinkoje, kai viskas aplinkui dideliu tempu juda ir keičiasi“, - sakė prezidentė.

Kaip ir kasmet konkurso dalyviai varžėsi trijose kategorijose - raštingiausio suaugusiojo, mokinio ir užsienio lietuvio. Iškilmingoje ceremonijoje apdovanota mokykla, kurios atstovų į diktanto finalą pakliuvo daugiausiai.

Diktanto nugalėtoja suaugusiųjų kategorijoje apdovanota Klaipėdos dienraščio „Vakarų ekspresas“ žurnalistė Virginija Kesminė. Raštingiausia 2019 m. mokine tapo Vilniaus licėjaus studentė Emilė Znutaitė. Geriausiai diktantą parašiusių užsienyje nominacijos laureate tapo Vengrijoje gyvenanti verslo analitikė Šarūnė Matelytė.

Padėka įteikta ir konkurse aktyviausiai dalyvavusiai mokyklai - Kauno „Vyturio“ gimnazijai. Nacionalinį diktantą rašė net 600 šios mokslo įstaigos auklėtinių. Gimnazijoje diktantą kasmet rašo ne tik jos mokiniai, bet ir vietos bendruomenės atstovai.

Jau dvyliktą kartą organizuojamame Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo dvidešimt penki tūkstančiai dalyvių, tarp kurių buvo daug moksleivių, taip pat ir užsienyje gyvenančių lietuvių. Tradiciškai diktantas buvo rašomas mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse, įmonėse ir organizacijose.

ELTA