REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Liepos 10 d. 16:54

Prezidentūra ragina grįžti prie iniciatyvos suvienodinti ribojimus rusams ir baltarusiams: Baltarusijos režimas grasina kiekvieną savaitę

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


272465

Prezidentūra kartoja, kad yra būtina grįžti prie šalies vadovo iniciatyvos suvienodinti nacionalines sankcijas rusams ir baltarusiams. Prezidento vyriausiojo patarėjo Kęstučio Budrio neįtikina valdančiųjų bei dalies opozicijos argumentai. Anot jo, pakanka ir esamų instrumentų, reaguojat į informaciją, kad dalis „Wagner“ samdinių gali persikelti į Baltarusiją.

„Mes kiekvieną savaitę turime grasinimus branduoliniu ginklu ar kitomis priemonėmis, kylančiomis iš režimo. Todėl sakyti, kad situacija su Baltarusija nesikeičia ar kad mes turėtume ignoruoti tam tikrą saugumo priemonę, kuri pasiekiama ranka, yra nepagrįsta“, – interviu Eltai teigė K. Budrys.

Pasak jo, prezidento veto atmetę politikai vadovaujasi klaidingais argumentais. Kaip tvirtina K. Budrys, klaidinga manyti, kad nacionalinių sankcijų Rusijos ir Baltarusijos piliečiams suvienodinimas būtų pakenkęs pastarosios valstybės opozicijos darbui.

„Rusijos opozicijos veikla Lietuvoje nepasikeitė po to kai buvo priimtos priemonės Rusijos piliečiams. Lygiai taip pat ir Baltarusijos atveju, tokių pasekmių nebūtų buvę“, – teigė K. Budrys.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę prezidentas G. Nausėda, reaguodamas į Baltarusijoje dislokuotos Rusijos samdinių „Wagner“ keliamą grėsmę, priminė dar neseniai valdančiųjų pastangomis atmestą jo veto, kuriuo buvo siekiama suvienodinti teisines sąlygas tiek Rusijos, tiek ir Baltarusijos pilietybę turintiems asmenims.

Pasak šalies vadovo, dėl to, kad šis veto buvo atmestas, kyla rizika, jog prie Lietuvos sienų gali atsirasti Baltarusijos pilietybę turintys „Wagner“ samdiniai.

Visgi, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen akcentuoja, kad klaidos veto klausimu Seimas tikrai nepadarė. Pasak jos, priimant šį įstatymą dėl nacionalinių sankcijų Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, buvo įvertinta abiejų šalių visuomenių specifika.

Savo ruožtu valdančiųjų konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis žurnalistams taip pat sakė, kad nesutinka su prezidento išsakyta kritika, esą Seimas padarė klaidą, kai neįsiklausė į Prezidentūros siūlymus suvienodinti nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Užsienio reikalų ministro teigimu, net įvertinus faktą, kad Baltarusijoje bus galimai dislokuoti „Wagner“ samdiniai, suvienodinti taikomus ribojimus tiek rusams, tiek baltarusiams nėra pagrindo.

Panašios pozicijos laikosi ir dalis opozicijos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA