PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Sausio 18 d. 12:28

Kibernetinių atakų pastaruoju metu padaugėjo ketvirtadaliu

Vilnius

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


162139

Prezidento vyriausiasis patarėjas Darius Kuliešius praneša, kad pastaruoju metu maždaug 25 proc. yra išaugęs kibernetinių incidentų skaičius. Visgi tiek prezidento patarėjas, tiek krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas akcentuoja, kad už kibernetinį saugumą turi būti atsakinga ne tik Krašto apsaugos ministerija bei Kibernetinis saugumo centras, bet ir pačios institucijos.

„Stebime augančių kibernetinių išpuolių tendencijas. Ir lyginant praeitus metus su šiais metais buvo pristatyta, kad apie 25 proc. yra išaugęs kibernetinių incidentų skaičius, ir būtent Kibernetinio saugumo centras yra institucija, daranti didžiulį darbą, kad mes būtume saugūs“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė D. Kuliešius.

„Bet supraskime, kad vieno centro nepakanka, ir kalbėjome, jog turime reikalauti iš visų institucijų užtikrinti informacinį saugumą, kadangi to reikalauja ir mūsų teisės aktai, ir ši pareiga turbūt yra kiekvienos institucijos, kiekvieno vadovo galvoje“, – pridūrė jis.

D. Kuliešius sakė, kad taip pat atidžiai yra stebimos ir grėsmės, susijusios su dezinformacija, su minkštųjų galių poveikiu skirtingose ministerijų valdymo srityse.

„Identifikavimas šių incidentų, šių galimų grėsmių valdymas turi būti integruotas į bendrus mūsų krizių, ekstremalių situacijų planus. Ir tikslas – kad visuotinis įsitraukimas į Lietuvos nacionalinį saugumą būtų įgyvendintas per bendrą šių planų veikimą ir įgyvendinimą“, – teigė prezidento vyriausiasis patarėjas.

Savo ruožtu krašto apsaugos ministras A. Anušauskas taip pat atkreipė dėmesį, kad kalbant apie informacinių tinklų saugumo užtikrinimą labai svarbu akcentuoti ir pačių institucijų atsakomybę.

„Ne tik Krašto apsaugos ministerijos, kurios žinioje yra Kibernetinio saugumo centras, galbūt ir kitos galimybės, bet ir pačių civilių institucijų vadovų atsakomybė yra įvertinti tas grėsmes, imtis laiku reikalingų priemonių. Tiesiog tai yra bendras dalykas ne tik valstybės institucijų, bet ir privataus verslo taip pat“, – sakė ministras.

„Kiek aš žinau, Kibernetinio saugumo centras yra išsiuntinėjęs institucijoms dar kartą savo siūlymus, kaip užtikrinti reikalingą saugumą, kokių priemonių reikia imtis. (...) Svarbiausia, kad būtų įgyvendinimas laiku, dar iki įvykstant incidentams“, – pabrėžė jis.

ELTA