REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Sausio 30 d. 09:41

Prezidentūra apie L. Savicko kandidatūrą: gavome kandidatą iš artimų pažįstamų rato

Vilnius

Lukas Savickas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


115816

Prezidentūra teigia, kad kiek užtrukęs premjero pateiktos Luko Savicko kandidatūros į ekonomikos ir inovacijų ministrus svarstymas susijęs tik su vertybiniu šalies vadovo siekiu paskirti patį geriausią ministrą. Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta pažymi, kad ministro skyrimo klausimas nėra vilkinamas, tuo labiau, kad patys valdantieji, pasak jo, pakeisti į eurokomisarus paskirtą Virginijų Sinkevičių neskubėjo.

„Jau rugsėjo mėnesį buvo aišku, kad reikės kito ekonomikos ir inovacijų ministro arba ministrės. Gruodžio pirmąją dieną ši kėdė atsilaisvino, o teikimą iš premjero gavome prieš keturias darbo dienas – po beveik dviejų mėnesių paieškų, kai ministro jau nebebuvo“, – LRT radijui kalbėjo S. Krėpšta.

Paklaustas, ar prezidento sprendimui dėl L. Savicko kandidatūros neatsiliepia ir neatsilieps susiklosčiusi situacija dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, S. Krėpšta teigė, kad G. Nausėda vadovaujasi tik kokybės standartais.

„Pagrindinis prezidento vertybinis tikslas yra tai, kad kiekvienas ministras būtų pats geriausias kandidatas: turėtų tiek geriausias dalykines ir vadybines savybes, kad turėtų aiškią viziją ir kad būtų pasiruošęs skirti visas jėgas šios vizijos įgyvendinimui“, – teigė jis, kartu pažymėdamas, kad L. Savicko kandidatūra priklauso artimam Sauliaus Skvernelio pažįstamų ratui.

„Gavome kandidatą iš artimų pažįstamų rato – premjero aplinkos – ir tikrai atidžiai vertiname ir priimsime pamatuotą sprendimą“, – sakė jis.

S. Krėpštos manymu, tai, kad L. Savickas yra iš S. Skvernelio aplinkos, nėra nei blogai, nei gerai. Pasak jo, svarbiausia, kad ieškant kandidatūrų į ministrus būtų realių alternatyvų.

Kaip antradienį pranešė Prezidentūra, šalies vadovas G. Nausėda su L. Savicku susitikti ketina ateinančią savaitę.

Premjeras S. Skvernelis praėjusį penktadienį pateikė prezidentui G. Nausėdai L. Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. ELTA primena, kad ši ministro kėdė atsilaisvino, kai V. Sinkevičius buvo paskirtas eurokomisaru.

Prezidentas G. Nausėda yra užsiminęs, kad L. Savicko kandidatūra į ekonomikos ir inovacijų ministro postą nėra vienintelė svarstoma kandidatūra. Tuo metu valdantieji neslepia, kad alternatyvų šiam kandidatui neturi.

Kaip antradienį žurnalistams teigė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, šiuo metu valdantieji tiesiog laukia šalies vadovo verdikto. Politikas užsiminė, kad, prezidentui nesuskubus pritarti teikiamai kandidatūrai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, ko gero, dirbs su laikinu ministru dar pusantro mėnesio.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA