REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 2 d. 10:08

Prezidento vyriausiasis patarėjas: iš naujojo krašto apsaugos ministro L. Kasčiūno „stebuklų“ neverta tikėtis

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


296720

Prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas teigia, kad iš naujojo krašto apsaugos ministro Lauryno Kasčiūno „stebuklų“ šios kadencijos metu neverta tikėtis.

„Kad įvyks kažkokių žemės drebėjimų tipo stebuklų – tikrai ne. Ar kažkas dalimis gali pasikeisti – bendravimo stilius, pažiūra, dar kažkas – galbūt.

Bet tikrai didelių stebuklų nemanau, kad verta tikėtis“, – „Žinių radijui“ sakė F. Jansonas.

Visgi šalies vadovo patarėjas atkreipia dėmesį, kad premjerės Ingridos Šimonytės nesutarimai su buvusiu krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku buvo akivaizdūs. Todėl, pasak jo, buvęs ministras darbo nebegalėjo tęsti.

„Kodėl buvo pakeistas ministras, todėl kad nesutarimai su premjere per tą savaitgalį buvo akivaizdūs. Pareiškimas jau gulėjo ant stalo. Iš to kaip kalbama viešumoje buvo akivaizdu, kad žmonės kartu greičiausiai nebedirbs“, – teigė F. Jansonas.

„Ir Lietuvos valstybė šiuo metu negali turėti visiškai nesutariančių krašto apsaugos ministro ir premjero, nes abu jie yra Valstybės gynimo tarybos nariai ir sprendimai turi būti priimami. Tai ministro atleidimas buvo force majeure, su kuriuo nepakovosi“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Seime prisiekė naujasis krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas.

L. Kasčiūnas pareigose pakeitė partijos kolegą A. Anušauską.

A. Anušauskas pripažino iš Vyriausybės vadovės sulaukęs netikėto pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. Visgi A. Anušauskas tokios rokiruotės atsisakė.

Savo ruožtu premjerė teigė, kad A. Anušausko atsistatydinimas yra susijęs su lūkesčiu per likusią Vyriausybės kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA