REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 12 d. 12:40

Prezidento rinkimuose balsą atidavęs S. Skvernelis: šis balsavimas parodys, ar esame vakarietiška valstybė

Lietuva

Oresto Gurevičiaus (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


300854

Prezidento rinkimuose balsą atidavęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis teigia palaikęs kandidatą, gebantį geriausiai užtikrinti šalies nacionalinio saugumo interesus.

„Už kandidatą, kuris geriausiai atitinka šios dienos geopolitines realijas, tai yra, išmanymą, kas susiję su saugumu, nacionaliniu saugumu ir gali užtikrinti tvirtą šalies gynybą šioje srityje“, – sekmadienį teigė S. Skvernelis.

Politikas akcentuoja, kad šie prezidento rinkimai bus indikacija prieš Seimo rinkimus, į kurią pusę krypsta Lietuvos visuomenė.

„Aš apskritai manau, kad šis balsavimas toks kaip mokyklose – dabar buvo tarpinių pasiekimų įvertinimas prieš rudenį. Ir jis parodys labai aiškiai, ar mes visgi esame vakarietiška, demokratinė valstybė, ar nemaža dalis mūsų visuomenės vis dar krypsta į tokį postsovietinės, postkomunistinės, prorusiškos visuomenės pusę“, – teigė S. Skvernelis.

„Nes labai aiškiai matėme kandidatus, kurie išties net keista, kad po tiek laiko nepriklausomybės yra tvirtai suaugę su tuo postsovietiniu, postrusišku pasauliu“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis taip pat pabrėžė, kad svarbiausias iššūkis naujai išrinktam prezidentui bus užtikrinti stabilumą saugumo srityje.

„Prezidentui turbūt pirmiausiais ir svarbiausias šios kadencijos iššūkis bus užtikrinti ne stagnaciją, o stabilumą saugumo srityje. Mūsų šalyje tai yra lyderystė priimant sprendimus, nes diskusijos – turbūt jau visiems nuo jų bloga, ką daryti ir kaip daryti. Reikia čia demonstruoti lyderystę ir atstovauti mūsų šalies interesus ir tarptautinėje plotmėje, ir kalbant pirmiausiai apie ES“, – sakė politikas.

„Nes ir nauji rinkimai į Europos Parlamentą taip pat bus kova dėl mūsų nacionalinių interesų apsaugos“, – taip pat pažymėjo jis.

ELTA primena, kad sekmadienį vyksta prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo. Balsavimas rinkimų apylinkėse vyksta nuo 7 iki 20 valandos.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai.

Antrosios kadencijos siekia Gitanas Nausėda, konservatoriai kelia premjerę Ingridą Šimonytę, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – Giedrimą Jeglinską, Laisvės partija – buvusį Konstitucinio Teismo (KT) pirmininką Dainių Žalimą, Darbo partija – savo lyderį Andrių Mazuronį.

Savarankiškai išsikėlė advokatas Ignas Vėgėlė, medikas Eduardas Vaitkus bei partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis.

Referendumo biuletenyje siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA