REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 26 d. 12:12

Prezidento posto siekiantis advokatas I. Vėgėlė teismui apskundė VRK išvadą dėl rinkėjų papirkinėjimo

Lietuva

Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


299375

Ignas Vėgėlė teismui apskundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad dovanodamas gėles moterims jis papirkinėjo rinkėjus.

Kaip nurodoma išplatintame pranešime, I. Vėgėlė teismo prašo panaikinti VRK sprendimą ir reikalauja medžiagos, kuria buvo grindžiama komisijos išvada.

„Teikdamas gėles kovo 8 dienos proga nekviečiau jų (moterų – ELTA) palaikyti mano kandidatūrą rinkimuose, balsuoti už mane, tiesiog norėjau daugiau šypsenų Lietuvos moterų veiduose“, – pranešime teigė I. Vėgėlė.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę VRK nusprendė, jog I. Vėgėlė, sostinėje vykusios Kaziuko mugės metu dovanodamas gėlių sutiktoms moterims, pažeidė numatytą draudimą papirkinėti rinkėjus.

Tuomet I. Vėgėlė Eltai teigė, kad ši išvada yra nepagrįsta. Pasak jo, VRK neatliko išsamaus faktų tyrimo ir priėmė tik prielaidomis grįstą sprendimą.

„Turi būti rimtas tyrimas, VRK turi įrodyti, kad aš tikrai papirkinėjau, kad tai yra asmenys, kurie turi teisę balsuoti. Dabar tai yra tik prielaida“, – Eltai sakė jis.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną. Dėl šalies vadovo posto varžysis 8 kandidatai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA