REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 19 d. 12:31

Prezidento patarėjas: Vyriausybė yra tapusi trijų ministrų įkaite

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


267755

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Vaidas Augustinavičius sako, kad šiandien Vyriausybė tapo į skandalą dėl kanceliarinių išmokų skaidrumo įsivėlusių trijų ministrų – Jurgitos Šiugždinienės, Gintarės Skaistės bei Simono Kairio – įkaite. Pasak jo, ažiotažą sukėlusi istorija meta šešėlį visai politinei sistemai. Visgi, V. Augustinavičiaus teigimu, konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio siūlymai perkrauti Ministrų kabinetą yra Seimo apsisprendimo klausimas.

„Vyriausybė yra tapusi trijų ministrų įkaite. Komplikuoja visa situacija tiek Vyriausybei, tiek Seimui, tiek politinei sistemai. Nesprendžiant šios problemos, be abejo, esant tokioje geopolitinėje aplinkoje, esant ekonominėje recesijoje – tai nežada nieko gero valstybei“, – penktadienį prezidentūroje surengtos spaudos konferencijos metu sakė V. Augustinavičius.

„Visi kiti sprendimai, kurie šiandien yra pasiūlyti viešojoje erdvėje – tai Seimo apsisprendimo klausimai. Kad ir kokie būtų sprendimai, svarbiausia apsispręsti greitai, kad politinis chaosas būtų kuo trumpesnis“, – nurodė patarėjas, komentuodamas konservatorių pirmininko pareiškimą, kad dėl kilusio kanceliarinių išmokų įsisavinimo skandalo, konservatoriai spręs ar nereikėtų Vyriausybės pasitraukimo bei išankstinių Seimo rinkimų.

Konservatorių lyderis G. Landsbergis penktadienio rytą paskelbė, kad dėl kilusio kanceliarinių išmokų įsisavinimo skandalo penktadienį rinksis partijos prezidiumas, kuriame bus sprendžiama ir dėl Vyriausybės pasitraukimo bei išankstinių Seimo rinkimų. Taip pat, pasak jo, artimiausiu metu numatomas ir valdančiosios koalicijos posėdis.

ELTA primena, kad prieš savaitę visuomenininkas Andrius Tapinas paskelbė, jog švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, ketvirtadienį ministrė paskelbė Vyriausybės vadovei įteikusi atsistatydinimo pareiškimą.

Kaip numato įstatymas, premjerė dėl sprendimo, ar patenkinti ministro prašymą jį atstatydinti, turėtų apsispręsti per penkias darbo dienas.

Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys pripažįsta taip pat negalintys pagrįsti visų deklaruotų išlaidų čekiais.

Dalis opozicijos dėl kilusio skandalo svarsto poreikį organizuoti nepasitikėjimo procedūrą Vyriausybei.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA