REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Vasario 15 d. 12:58

Prezidentės gėlės - signatarų atminimui pagerbti

Vilnius

Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotraukos

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


72113

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse pasveikino Nepriklausomybės Aktą pasirašiusių signatarų artimuosius ir perdavė jiems gėlių kompozicijas, kurios Vasario 16-ąją papuoš signatarų kapus.


Foto galerija:

nuotrauka-1.jpg
nuotrauka-2.jpg
nuotrauka-3.jpg
nuotrauka-4.jpg
nuotrauka-5.jpg
nuotrauka-6.jpg
nuotrauka-7.jpg

„Priartėjus šiai dienai visada jaučiame didelį poreikį išreikšti dėkingumą išskirtinėms asmenybėms, kurių valia ir drąsa Lietuvai buvo sugrąžinta nepriklausomybė - jau prieš šimtą vienerius metus. Jūsų artimieji buvo žmonės, kurie įkvėpė ne vien praėjusio amžiaus pradžios Lietuvą. Jų likimai, jų gyvenimai, apie kuriuos plačiai kalbame, kuriuos mėgina rekonstruoti ir istorikai, ir menininkai, tapo dideliu stimulu būsimoms kartoms“, - sakė šalies vadovė.

Anot prezidentės, Nepriklausomybės Aktas buvo ir yra tos ištakos, tas šaltinis, iš kurio jėgų semsis ir ateities Lietuva. Mums tai primena ne tik didelį jo suradimo džiaugsmą, bet ir vėl dovanoja galimybę studijuoti kiekvieną jo žodį. Taip pat ir dvidešimt autentiškų parašų. Todėl, pasak šalies vadovės, kaip visos tautos dėkingumo simbolį, perduodame gėles signatarų atminimui pagerbti.

Pasak Prezidentės spaudos tarnybos, Vasario 16-ąją gėlių kompozicijos papuoš Nepriklausomybės Akto signatarų kapus ir paminklus, bus padėtos prie Nežinomo kareivio kapo, prie žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę paminklo, prie Laisvės gynėjų ir Lietuvos kariuomenės karių kapų memorialų bei kitose vietose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA