REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Birželio 17 d. 14:28

Prezidentei bibliotekininkai dėkojo už dėmesį skaitymui ir bibliotekoms

Panevėžys

Nuotraukos – Prezidentės spaudos tarnybos

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


88163

Birželio 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos bibliotekininkų draugijos bei Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos atstovais ir priėmė jų apdovanojimą – bibliotekininkų padėką už prasmingą bendradarbiavimą, inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės ir Bibliotekų metų globojimą. Prezidentūroje vykusiame Padėkos renginyje taip pat dalyvavo Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė.

su-prezidente.jpg

Pasak šalies vadovės, su bibliotekomis ir bibliotekininkais per dešimt jos prezidentavimo metų susiformavo ypatingas ryšys – draugystė. Drauge rengiamos akcijos paliudijo, kad Lietuvos žmonėms rūpi skaitymas ir bibliotekos, prigijo nauja tradicija bibliotekose dalintis ir dovanoti knygas, kurią įtvirtino nacionalinė labdaros akcija „Knygų Kalėdos“ . Prezidentė kvietė, kad bibliotekų lankytojai, bendruomenės, verslas knygų labdaros akcijos nepamirštų visus metus ir dovanotų knygų bibliotekoms.

Padėkos renginyje su Prezidente bibliotekininkai taip pat apžvelgė šiandienę Lietuvos bibliotekų situaciją: pastatų rekonstrukciją ir modernizavimą, dokumentų fondų komplektavimą, naujų paslaugų bibliotekų lankytojams kūrimą. Per pokalbį Prezidentei pristatyti Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje vykdomi rekonstrukcijos darbai, įgyvendinant tarptautinį Latvijos-Lietuvos projektą „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“, kurį finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. Po rekonstrukcijos pasvaliečiams duris atvers atnaujinta moderni bibliotekos Vaikų erdvė su naujomis paslaugomis ir naujas bibliotekos padalinys – Pasvalio atviras jaunimo centras.

Valstybės vadovė pasidžiaugė įdomiomis viešųjų bibliotekų iniciatyvomis ir linkėjo visada išlikti atviromis ir moderniomis erdvėmis.

Padėkos renginyje su Prezidente (iš kairės): Nomeda Domeikienė, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos direktorė, Simona Žilienė, Vilniaus miesto centrinės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, Jolita Steponaitienė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė ir Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento direktorė, Alma Masevičienė, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos mokslinė sekretorė, Danguolė Abazoriuvienė, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA