REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugpjūčio 22 d. 10:28

Prezidentė: transatlantiniai santykiai neturi jokios kitos alternatyvos

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


49339

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienio rytą susitikusi su tarptautinės konferencijos „Europos ir Transatlantinio atsparumo atkūrimas“ dalyviais, aptarė geopolitinę situaciją, tarptautinės įtampos ir globalūs saugumo iššūkius, kuriems būtinas koordinuotas transatlantinis atsakas. Susitikime dalyvavo įtakingi Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso, Vokietijos Bundestago ir Europos Parlamento nariai, JAV specialusis atstovas derybose su Ukraina Kurtas Volkeris, užsienio bei saugumo politikos ekspertai.


Foto galerija:

nuotrauka-5.jpeg
nuotrauka-4.jpeg
nuotrauka-3.jpeg
nuotrauka-2.jpeg
nuotrauka-1.jpeg
nuotrauka.jpeg

Šalies vadovės teigimu, transatlantiniai santykiai neturi jokios kitos alternatyvos. Tvirtas ryšys tarp abiejų Atlanto krantų - bendro JAV ir visos Europos saugumo pamatas. Todėl būtina įveikti iškilusias įtampas, susilaikyti nuo vienašališkų sprendimų ir tvirtai laikytis prisiimtų įsipareigojimų - stiprinti saugumą, didinti gynybos finansavimą, efektyviai modernizuoti karines pajėgas ir infrastruktūrą, įgyvendinti NATO viršūnių sprendimus.

Susitikime daug dėmesio skirta Ukrainai. Pasak Prezidentės, būtent šioje šalyje priešiškos jėgos išbando hibridinio karo scenarijus, kurie vėliau virsta agresyviomis, prieš Vakarų valstybių demokratinius procesus nukreiptomis atakomis. Šalies vadovės teigimu, būtina padėti Ukrainai, nes ji ne tik kaunasi už savo apsisprendimą eiti transatlantinės integracijos keliu. Ukraina kartu gina ir Vakarų demokratijos vertybes.

Antrus metus iš eilės Vilniuje rengiamoje prezidento Valdo Adamkaus tarptautinėje konferencijoje „Europos ir Transatlantinio atsparumo atkūrimas“ ketinama aptarti ne tik Kremliaus sulaikymo ir atgrasymo strategijas, tačiau ir ieškoti būdų, kaip demokratizuoti V. Putino valdomą Rusiją.

Konferencijoje taip pat ketinama paruošti ilgalaikės Vakarų politikos su Rusija rekomendacijas. Konferencijos iniciatoriai akcentuoja, kad renginio metu planuojama priimti dokumentą, kuriame būtų įtvirtintas tarptautinės bendruomenės vaidmuo sulaikant V. Putino agresiją ir nubrėžtos Rusijos perspektyvos be Putino, primena ELTA.

Prezidento V. Adamkaus nuomone, esminis konferencijos tikslas - sustiprinti transatlantinės erdvės vienybę, kurią, pasak jo, šiuo metu skaldo įvairūs vidiniai ir išoriniai veiksniai. Todėl, tvirtino V. Adamkus, konferencijoje bus stengiamasi kurti strategijas, kurios kuo efektyviau darytų įtaką išoriniam pasauliui.

„Kalbant apie transatlantinę vienybę konferencijoje bandysime įtikinti JAV partnerius kovojant su nacionaliniais JAV priešais pasirinkti demokratišką ES, kaip geriausią ir ištikimiausią JAV sąjungininkę“, - sakė prezidentas.
ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA