REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Birželio 4 d. 07:52

Prezidentė stebės karines jūrų pratybas „Baltops 18“

Pasaulis

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


40103

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį stebės karines jūrų pratybas „Baltops 18“.

Tarptautinės „Baltops“ pratybos vyksta lygiagrečiai su didžiausiomis nacionalinėmis pratybomis „Perkūno griausmas 2018“, kuriose dalyvauja 9000 karių ir kitų šalies institucijų pareigūnų. Kartu vyksta Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas“, JAV pratybos „Kardo kirtis“ ir NATO pratybos „Tvirtas kobaltas“.

Tokio tipo ir lygio pratybos, kai šalį treniruojamasi ginti visais nacionaliniais pajėgumais ir su sąjungininkų pagalba, rengiamos praktiškai po 20 metų pertraukos. Kiekvienos pratybos turės savo tikslus, joms vadovaus skirtingos vadavietės, bet jas vienija pagrindinis tikslas - Lietuvos ir regiono saugumo užtikrinimas.

Karinėmis jūrų pratybomis „Baltops 18“ siekiama stiprinti Baltijos jūros regiono kolektyvinę gynybą, Aljanso pasirengimą krizės atveju veikti išvien su Švedija ir Suomija, išbandyti jūrinių bei oro paramos pajėgumų kovinę parengtį, pademonstruoti JAV ir NATO indėlį į regiono saugumą.

Pratyboms vadovauja JAV 6-osios flotilės Europoje vadė viceadmirolė Lisa Franchetti, kuri taip pat eina NATO smogiamųjų ir palaikymo jūrų pajėgų vado pareigas.

„Baltpos“ šiemet apims beveik visą Baltijos jūros regioną - karinės operacijos bus vykdomos tiek jūroje, tiek Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos oro erdvėje. Pirmą kartą istorijoje Klaipėdos uoste vienu metu prisišvartavo 37 karo laivai. Iš viso pratybose dalyvauja apie 50 laivų, 60 orlaivių ir 5000 karių iš 22 valstybių.

Šios pratybos rengiamos nuo 1971-ųjų. Lietuva jose dalyvauja jau 25 metus.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA