REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gruodžio 17 d. 14:47

Prezidentė sprendimą dėl S. Skvernelio siūlomo kultūros ministro žada artimiausiu metu

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


64903

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sprendimą dėl literatūrologo, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) direktoriaus pavaduotojo Mindaugo Kvietkausko skyrimo nauju kultūros ministru priims artimiausiu metu, sako šalies vadovės patarėja Rūta Kačkutė.

S. Skvernelis pirmadienį prezidentei pateikė M. Kvietkausko kandidatūrą į kultūros ministrus.

M. Kvietkauskas ilgą laiką vadovavo Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui, šiuo metu dirba instituto direktoriaus pavaduotoju.

42 m. M. Kvietkauskas Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas, dirbo žurnalo „Metai“ redakcijoje, studijavo judaiką Oksfordo universitete.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį žurnalistams teigė manąs, kad į kultūros ministrus siūlomas Mindaugas Kvietkauskas turės didesnį palaikymą nei jo iniciatyva iš pareigų šalinama Liana Ruokytė-Jonsson.

„Manau, kad jis tikrai turės didesnį palaikymą, kalbant apie kultūros lauką, ir turi tikrai visus reikalingus rodiklius ir gebėjimus (...) (M. Kvietkauskas. - ELTA) suvokia pačią esmę, yra ir kultūrininkas, ir mokslininkas, turintis puikų išsilavinimą“, - pirmadienį žurnalistams kalbėjo Vyriausybės vadovas. Premjeras pabrėžė tikįs, kad M. Kvietkauskas likusius šios Vyriausybės metus būtų pats tinkamiausias Kultūros ministerijos vadovas.

ELTA primena, kad premjeras savo iniciatyva atleido tris ministrus. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė iš savo postų jau pasitraukė. Penktadienį kultūros ministrės pareigas paliks L. Ruokytė-Jonsson. Kas taps aplinkos ir švietimo ir mokslo ministrais, premjeras dar neatskleidė.

Iš pareigų verčiama pasitraukti L. Ruokytė-Jonsson neslėpė nepasitenkinimo premjero vadovavimu Vyriausybei. Premjerui pareiškus, kad siekiant spartinti reformas bus atsisakyta jos paslaugų, L. Ruokytė-Jonsson pareiškė, kad toliau dirbti S. Skvernelio vadovaujamoje Vyriausybėje jai neleistų savigarba.

Nepaisant to, L. Ruokytė-Jonsson prezidentės prašė iš karto neatleisti ir duoti dar šiek tiek laiko ministerijoje, kad, pasak jos, spėtų užbaigti pradėtus darbus su „Kultūros strategija 2020-2030“.

Tačiau S. Skvernelis teigė nematąs galimybės tenkinti šio ministrės prašymo. Pasak premjero, to daryti nėra reikalo, nes, tvirtino jis, visi ministrai tam, kad kažką nuveiktų, turėjo dvejus metus.

„Nematau jokios prasmės pagal pareiškimus, kad (kultūros ministrė. - ELTA) nemato prasmės dirbti. Buvo dveji metai. Tikrai buvo dveji metai, skirti padaryti bent kažką šitam kultūros laukui. Tad per paskutinę savaitę tikrai nepavyks padaryti, ką ministras pirmininkas spaudė padaryti dvejus metus“, - gruodžio 5 d. kalbėjo Vyriausybėje S. Skvernelis.

Vis dėlto prezidentė ministrės prašymą tenkino ir dekretas dėl kultūros ministrės L. Ruokytės-Jonsson darbo pabaigos įsigalios gruodžio 21 dieną.

ELTA

nuotrauka-3.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA