REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 7 d. 07:00

Prezidentė priėmė Sakartvelo ambasadoriaus skiriamuosius raštus

Vilnius

Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


82627

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Sakartvelo ambasadoriaus Levano Gvachlianio skiriamuosius raštus.

Susitikime, pasak Prezidentės spaudos tarnybos, aptarti dvišaliai santykiai, Sakartvelo bendradarbiavimo su ES ir NATO klausimai, atsako į kibernetines grėsmes stiprinimas. Aptariant saugumo, gynybos ir bendradarbiavimo NATO klausimus, šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva tvirtai remia Sakartvelo narystės NATO siekį.

Pasak prezidentės, Lietuva sveikina Sakartvelo bendradarbiavimą su ES. Sakartvelas daro didelę eurointegracinę pažangą, įgyvendindamas ES asociacijos ir laisvosios prekybos sutartį, turėdamas bevizį režimą su ES. Lietuvos vadovės teigimu, svarbu ir toliau tęsti valstybei svarbias reformas.

Kalbėdama apie dvišalę ekonomiką, prezidentė pabrėžė, kad būtina išnaudoti bendradarbiavimo galimybes aplinkos, energetinio efektyvumo, informacinių technologijų srityse.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva ir Sakartvelas yra artimos tautos, kurias sieja stipri draugystė tarp lietuvių ir kartvelų žmonių, noras megzti artimus ryšius ir geriau vieni kitus pažinti. Šiemet vyko Sakartvelo prezidentės Salomės Zurabišvili vizitas Lietuvoje. Prezidentės teigimu, tai yra tolesnių intensyvių Lietuvos ir Sakartvelo santykių įrodymas.

1978 m. gimęs Sakartvelo ambasadorius yra dirbęs Vidaus reikalų ministerijoje, Valstybės saugumo tarnyboje, Tbilisio rotušės protokolo vadovu. Nuo 2015 m. yra konsulas Sakartvelo ambasadoje Vilniuje. L. Gvachlianis šneka kartvelų, anglų ir rusų kalbomis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA