REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Spalio 25 d. 10:55

Prezidentė priėmė Prancūzijos ambasadorės skiriamuosius raštus

Vilnius

Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


57751

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Prancūzijos Respublikos ambasadorės Claire Lignieres-Counathe skiriamuosius raštus ir aptarė svarbiausius europinės ir saugumo darbotvarkės, dvišalius bei verslo ryšių stiprinimo klausimus.

Lietuvos vadovės teigimu, Prancūzija yra svarbi Lietuvos partnerė ir sąjungininkė. Lietuva palaiko svarų Prancūzijos vaidmenį Europos Sąjungoje ir abiejų šalių pasiryžimą toliau stiprinti tarpusavio dialogą, ieškant atsakymų bendriems iššūkiams atremti, sprendžiant ES ateities, gynybos bei „Brexit“ derybų su Jungtine Karalyste klausimus.

Lietuva taip pat dėkinga už Prancūzijos sprendimą atsiųsti karius į mūsų šalyje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną, dalyvavimą oro policijos misijose bei sprendimą prisidėti prie Lietuvos inicijuoto ES kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų projekto. Lietuvos ir Prancūzijos pajėgos kartu dalyvauja misijose Afrikoje.

Susitikime prezidentė naująją ambasadorę taip pat paragino aktyviai pristatyti prancūzų kultūrą visoje Lietuvoje, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Tai pirmasis karjeros diplomatės paskyrimas ambasadore. Diplomatė karjerą Užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1985 m., dirbo atstovybėse Kanadoje, Austrijoje, Indijoje. Ministerijoje užsiėmė Centrine Europa, krizių valdymu, personalo klausimais. Prieš paskyrimą į Vilnių dirbo auditore valstybinėse institucijose.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA