REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Lapkričio 9 d. 15:39

Prezidentė pasveikino Vyriausybę su 100-uoju gimtadieniu

Vilnius

Alfa.lt nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


59762

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vyriausybės 100-mečio minėjime istorinio jubiliejaus proga pasveikino visus dabartinius ir buvusius Ministrų Kabineto narius ir pabrėžė visų buvusių ir esamų vyriausybių indėlį į valstybės raidą, į tai, kad Lietuva dabar girdima ir matoma pasaulyje.

Pasak šalies vadovės, šiandien ypač svarbu prisiminti vyriausybes, veikusias tarpukario Lietuvoje, kurios statė mūsų valstybę ir per trumpą laiką pasiekė nepaprastai daug. Istorijos pamokos įpareigoja niekada nepamiršti laisvės kainos.

Per pastaruosius 28 atkurtos nepriklausomybės metus kiekvienai vyriausybei teko įveikti daugybę iššūkių, pradedant institucijų kūrimo, ekonomikos reformavimo, darbo blokados sąlygomis - nuo pačių pamatų, kuriuos klojo pirmieji ministrų kabinetai, iki sudėtingų krizių valdymo ar strateginių projektų įgyvendinimo.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva turi išlaikyti turimą potencialą, todėl būtinas susitelkimas, tarpusavio palaikymas, matant tą patį tikslą - Lietuvą, jos žmonių gerovę, valstybės ateitį.

Valstybės vadovė atkreipė dėmesį, kad vyriausybės jau tapo stabilesnės, ir tai rodo valstybės brandą. Per pirmąjį atkurtos nepriklausomybės dešimtmetį pasikeitė dešimt vyriausybių, o pastarosios vyriausybės tęsia tradiciją dirbti visą kadenciją.

Prezidentė palinkėjo dabartiniam Ministrų Kabinetui ištvermės, nesupainioti prioritetų, siekti bendro tikslo - Lietuvos žmonių gerovės ir kiekvieną dieną gyventi kaip priesaikos akimirką.

Šios dienos Vyriausybės 100-asis gimtadienis yra svarbi valstybės atkūrimo šimtmečio dalis. Pirmasis Ministrų Kabinetas darbą pradėjo 1918 m. lapkričio 9 d. Lietuvos Valstybės Tarybos rūmuose Šv. Jurgio g. 13. Šiandien ant pastato Gedimino pr. 13, kur vyko pirmieji vyriausybės posėdžiai, atidengta atminimo lenta.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA