PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Balandžio 27 d. 07:55

Prezidentė pasveikino Nyderlandų Karalių nacionalinės šventės proga

Lietuva

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


35959

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pasveikino Nyderlandų Karalių Willemą-Alexanderį gimtadienio proga, o visą šalį – minint nacionalinę Nyderlandų Karalystės šventę – Karaliaus dieną.

Pasak šalies vadovės, Nyderlandų Karalystė yra svarbi Lietuvos partnerė Europos Sąjungoje ir sąjungininkė NATO. Tačiau pirmiausia ji vertinama kaip Lietuvai ypač draugiška šalis, su kuria tiek per valstybinį dialogą, tiek per įvairiapusį piliečių bendradarbiavimą nuolat plečiami dvišaliai ryšiai, skatinamos sėkmingos žmonių iniciatyvos ir atveriamos naujos prasmingos bendros veiklos galimybės.

Anot Prezidentės, ypač svarbu, kad abiejų valstybių požiūris esminiais gynybos klausimais, siekiant efektyvaus žemyno saugumo užtikrinimo, karinio mobilumo didinimo, sutampa. Lietuva dėkinga už Nyderlandų karių indėlį dalyvaujant mūsų šalyje dislokuotame NATO priešakinių pajėgų batalione, taip pat už ne kartą vykdytą Baltijos šalių oro policijos misiją.

Šių metų birželio mėnesį Nyderlandų Karalius ir Karalienė Maxima su valstybiniu vizitu lankysis atkurto valstybingumo šimtmetį mininčioje Lietuvoje. Šalies vadovės teigimu, tai ne tik reikšmingas šalių draugystės simbolis, bet ir galimybė aptarti tolesnę abipusių verslo, prekybos, investicijų, kultūros ryšių plėtrą, taip pat Lietuvos ir Nyderlandų Karalystės bendradarbiavimą žemyno darbotvarkės klausimais, drauge kuriant saugią ir klestinčią abiejų šalių žmonių ir visų europiečių ateitį.

Prezidentė palinkėjo Karaliui, Karališkajai Šeimai ir visiems Nyderlandų žmonėms daug laimės, sėkmės ir klestėjimo.