PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Liepos 4 d. 07:33

Prezidentė pasveikino D. Trumpą su JAV Nepriklausomybės diena

Lietuva

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


44014

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Donaldą Trumpą su 242-osiomis Nepriklausomybės metinėmis.

Linkėdama sėkmės, vienybės, taikos ir klestėjimo visiems JAV ir pasaulio amerikiečiams, Prezidentė prisiminė savo vizitą ir susitikimą su Prezidentu D. Trumpu Vašingtone šių metų balandį.

Šiemet minint valstybės atkūrimo šimtmetį, šalies vadovė pabrėžė, kad Jungtinių Valstijų žmonių parama mūsų laisvei visuomet buvo ypač brangi Lietuvai, o draugystė ir ryžtas stiprinti dvišalius ryšius yra vienas svarbiausių prioritetų.

Prezidentės teigimu, šiandien saugumo iššūkių akivaizdoje Lietuva palaiko bendrą pasiryžimą didinti finansavimą gynybai, užtikrinti visapusį gynybinį pasirengimą, NATO aljanso karinius pajėgumus ir jų efektyvumą, skirti didesnius resursus kovai su terorizmu ir atsparumo nuo hibridinių grėsmių didinimui.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuva labai vertina augantį dvišalį dialogą su JAV energetikos, verslo, gynybos, karinio bendradarbiavimo, kibernetinio saugumo srityse. Pasak Prezidentės, Jungtinių Valstijų sprendimas išlaikyti karines pajėgas mūsų regione yra ne tik draugystės, solidarumo, bet ir tvirtas atgrasymo simbolis, Baltijos šalių saugumo garantas.

Lietuvos vadovė tikisi, kad bendri ilgalaikiai tikslai ir interesai padės rasti atsaką į šių dienų iššūkius, užtikrinant abipusiškai naudingo bendradarbiavimo plėtrą, atveriant Lietuvos ir JAV piliečiams dar daugiau galimybių stiprinti savo valstybes, skatinant jų ekonomikos augimą bei ugdant laisvės vertybes.