REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Birželio 30 d. 13:07

Prezidentė pasirašė 19 įstatymų

Vilnius

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


43600

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė 19 įstatymų, kuriems svarbūs įsigaliojimo terminai.

Aštuoni įstatymai, susiję su mokestiniais pakeitimais bei kova su šešėliu, įsigalios nuo 2019 metų sausio 1 dienos. Tinkamam pasirengimui įgyvendinti šiuos įstatymus būtinas 6 mėnesių laikotarpis. Tai – Gyventojų pajamų mokesčio, Valstybinio socialinio draudimo, Sveikatos draudimo, Mokesčių administravimo, Pelno mokesčio, Viešųjų pirkimų, Pridėtinės vertės mokesčio, Labdaros ir paramos įstatymų pataisos.

Taip pat šalies vadovė pasirašė kitas Labdaros ir paramos įstatymo pataisas, kurios sudarys galimybę gyventojams skirti iki 1 proc. GPM profesinėms sąjungoms. Jos taip pat įsigalios nuo sausio 1 dienos.

Prezidentės pasirašytos Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos bei Tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymų pataisos įsigalios nuo liepos 1 dienos bei užtikrins karių algų ir socialinių garantijų didinimą.

Nuo liepos 1 dienos taip pat įsigalios Muziejų, Bibliotekų ir Profesionaliojo scenos meno įstatymų pakeitimai. Juose pirmą kartą apibrėžiamos kadencijos muziejų, bibliotekų vadovams ir jiems įvedamas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas.

Prezidentė pasirašė ir Lietuvos stojimui į prestižinę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) svarbius dokumentus – įstatymą dėl EBPO konvencijos ir Susitarimą dėl Lietuvos prisijungimo prie EBPO konvencijos sąlygų ratifikavimo. Perdavus ratifikacinius raštus Prancūzijos Vyriausybei, Lietuva oficialiai taps 36-ąja šios organizacijos nare.

Prezidentė taip pat pasirašė Elektroninių ryšių įstatymo, Užsieniečių teisinės padėties įstatymo, Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA