REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Balandžio 12 d. 13:31

Prezidentė: nepasitenkinimą gali kelti valdžios duoti pažadai

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


34317

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama ketvirtadienį Vilniuje surengtas pensininkų eitynes, sakė, kad tikisi, jog pažadus dalijusi Vyriausybė greitai visuomenei paaiškins planuojamų reformų gaires.

Šalies vadovės manymu, pensininkų kilusį nepasitenkinimą galėjo lemti valdžios dalinti pažadai.

„Tą nepasitenkinimą veikia ir dalinami pažadai, ir ta nežinomybė, nes kuo greičiau bus paskelbtos reformos gairės, tuo bus aiškiau. O dabar žmonės gal šiek tiek ir neramiai jaučiasi“, - interviu LRT radijui svarstė Prezidentė.

„Bet labai tikiuosi, kad Vyriausybė sudės taškus ir bus aišku, kokia kryptimi bus judama“, - kalbėjo D. Grybauskaitė, pabrėždama, kad svarbu, jog vykdant suplanuotas reformas nebūtų priešinamos kartos.

Reaguodamas į ketvirtadienį rengiamą pensininkų akciją finansų ministras Vilius Šapoka „Žinių radijui“ ketvirtadienio rytą sakė, kad natūralu, jog kyla įtampos.

Komentuodamas pensininkų keliamus reikalavimus neatidėlioti mokesčių ir pensijų sistemų pertvarkos ir priminti valdantiesiems priešrinkiminius pažadus mažinti socialinę atskirtį ir kelti pensijas, V. Šapoka akcentavo anksčiau padarytas klaidas.

„Aš manau, kad prieš daugelį metų, kuomet ta reforma buvo padaryta, buvo padaryta esminė klaida, nes antra pakopa turėjo padėti spręsti kartų konfliktą, bet šiuo atveju tas įrankis pagilino ir tapo priežastimi tų įtampų. Manau, kad reformos, įskaitant ir pensijų reformą, kurią pristatysime kitą savaitę, šią problemą turėtų išspręsti“, - tikino V. Šapoka.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA