REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 15 d. 08:44

Prezidentė nemato pagrindo stabdyti koncerno „MG Baltic“ valdomų žiniasklaidos priemonių licencijos

Vilnius

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


37764

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, nepaisant to, kad koncerno „MG Baltic“ veikloje įžvelgianti klasikinio oligarchinio veikimo pavyzdį, nemato pagrindo stabdyti verslo grupių valdomų žiniasklaidos priemonių licencijų.

„Klasikinis oligarcho apibrėžimas yra kai verslas susilieja su politika ir turi savo žiniasklaidos priemones, savo interesams siekti, kurie ne visada atitinka viešąjį interesą. Tai matome klasikinį to pavyzdį „MG Baltic“ veikloje“, - „Žinių radijui“ antradienį kalbėjo D. Grybauskaitė.

Tačiau šalies vadovė pabrėžė, kad koncerno valdomų žiniasklaidos priemonių griežta kontrolė turi laikytis valstybėje galiojančių teisinių principų.

„Norėčiau, nekeliant lūkesčių, aiškiai pasakyti, kad Lietuva yra teisinė valstybė. Mes turime įstatymus, kurie numato pagrindus, kada gali būti licencija atimta ar sustabdyta. Tai žinome, kad tai gali daryti ne bet kas, o atitinkama komisija - Lietuvos radijo ir televizijos komisija, ir, kad visuomenės informavimo įstatymas labai aiškus ir jo pagrindai taip pat yra labai aiškūs. Todėl galėčiau labai atsakingai atsakyti, kad esant dabartinei situacijai, bent jau LNK atžvilgiu, šis įstatymas tokių pagrindų nenumato, kad galėtų būti stabdoma licencija“, - apibendrino D. Grybauskaitė.

Sekmadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, komentuodamas specialiųjų tarnybų informaciją apie galimą neteisėtą verslo grupių poveikį politiniams procesams, užsiminė apie galimybę stabdyti saugumo pažymoje minimų žiniasklaidos priemonių licencijas.

V. Bakas LRT televizijos laidoje „Savaitė“ sakė, kad skubiai reikia imtis priemonių, jog, pasak jo, žiniasklaida nebebūtų naudojama kaip ginklas.

„Ji (žiniasklaida - ELTA) turi tarnauti viešiesiems interesams, tai yra verslas, bet tai yra licencijuojama veikla. Tu, jeigu, pavyzdžiui, gauni licenciją ginklui ir šaudysi centre, jis bus atimtas. Čia buvo šaudoma į valstybę, tai tie, kas šaudo į valstybę, turėdami žiniasklaidą, juos reikia tiesiog patraukti“, - sekmadienį samprotavo V. Bakas.

Tuo tarpu Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį paprieštaravo tokiam V. Bako samprotavimui ir sako nematantis pagrindo imtis drastiškų priemonių prieš stambių verslo grupių valdomas žiniasklaidos priemones. Premjeras siūlo kliautis žiniasklaidos savireguliacijos institucijomis.

„Manau, kad daug ką galės padaryti pati žiniasklaida, per savo savireguliaciją, per savo savivaldą. Nemanyčiau, kad reikėtų kalbėti apie tokias kardinalias arba griežtas priemones“, - pirmadienį kalbėjo S. Skvernelis, pabrėždamas, kad nereikia skubėti su tokiais griežtais siūlymais.

Benas Brunalas (ELTA)REDAKCIJA REKOMENDUOJA