REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugpjūčio 24 d. 09:13

Prezidentė ir premjeras pasveikino Ukrainą Nepriklausomybės dienos proga

Pasaulis

Alfa.lt Domanto Pipo nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


49676

Prezidentė ir premjeras penktadienį pasveikino Ukrainą Nepriklausomybės dienos proga.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Ukrainos prezidentą Petro Porošenką ir visus ukrainiečius šalies 27-ųjų Nepriklausomybės metinių proga. Ukrainos piliečiams Lietuvos vadovė palinkėjo visokeriopos sėkmės ir stiprybės, o Ukrainai - klestėjimo, vienybės ir taikos.

Prezidentė pabrėžė, kad tiek prieš 27-erius metus, kai Ukraina paskelbė šalies nepriklausomybę, tiek iššūkių kupinais pastaraisiais metais Ukrainos žmonės visam pasauliui parodė, kad brangina laisvę ir yra pasirengę už ją kovoti, taip pat prisiimti atsakomybę už savo ateitį ir kurti valstybę patys. Sveikinime šalies vadovė teigė, jog, turėdama tokių, savo dvasia laisvų ir stiprių, piliečių, Ukraina yra ir liks laisva.

„Lietuvoje su pasididžiavimu prisimename savo draugų laisvės kovą ir vienybę. Nuoširdžiai linkiu ją saugoti, nestokoti ryžto einant sunkiu, bet būtinu reformų keliu. Lietuvos žmonės ir toliau išliks ištikimi Jūsų draugai ir rėmėjai, įtvirtinant žemyne Jūsų šalį kaip sėkmingą, nepriklausomą, europietišką ir demokratišką valstybę“, - teigiama prezidentės sveikinime.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, kad šiandien Ukrainai svarbu nesustoti ir telkti visuomenę būtiniems darbams, užtikrinant ekonomikos atsigavimą, visų gyventojų gerovę ir saugumą. Valstybės sėkmę turi pajausti visi ukrainiečiai. Prezidentės teigimu, tai didelė atsakomybė už šalies ateitį prieš visus už Ukrainos laisvę kovojusius, ją kūrusius ir kuriančius žmones.

Sveikindama Ukrainą nacionalinės šventės proga prezidentė palinkėjo šalį telkiančios ir dirbti kartu įkvepiančios šventės.

„Džiaugiuosi vis stiprėjančiais Ukrainos ir Lietuvos strateginės partnerystės laimėjimais. Mes konkrečiais darbais įrodėme, kad ši partnerystė nėra tik žodžiai ir ją dar labiau sutvirtina mūsų šalis ir tautas siejantys istoriniai ryšiai. Tikiu, kad toliau sutelktai dirbsime įgyvendindami užsibrėžtus tikslus ir pasieksime gerų rezultatų visose bendradarbiavimo srityse. Alternatyvos Ukrainos keliui į Vakarus nėra ir Lietuva šį Jūsų žmonių pasirinkimą toliau tvirtai remia ir rems“, - sakoma premjero Sauliaus Skvernelio sveikinime.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA