REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Birželio 17 d. 08:14

Prezidentė ir premjeras pasveikino Islandiją nacionalinės šventės proga

Vilnius

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


88052

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Salius Skvernelis pasveikimo Islandiją nacionalinės šventės proga.

D. Grybauskaitė, savo ir visų Lietuvos žmonių vardu sveikindama Islandijos Respublikos Prezidentą Gušnį Th. Johannessoną 75-ųjų Islandijos Nepriklausomybės metinių proga, visiems Islandijos gyventojams palinkėjo džiugios šventės, daug sėkmės, laimės ir klestėjimo.

„Lietuvius ir islandus sieja ypatingas ryšys, kurį sutvirtino visokeriopa Jūsų žmonių parama Lietuvos laisvei, kai prieš 29-erius metus drąsi Islandija pirmoji pripažino mūsų šalies nepriklausomybės atkūrimą. Vertiname, kaip per šį laikotarpį išaugo tiek politinis valstybių dialogas, tiek visapusė mūsų žmonių draugystė", – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Abipusiu pasitikėjimu ir bendromis vertybėmis grįstas Lietuvos ir Islandijos bendradarbiavimas, anot Prezidentės, prisideda prie sėkmingų dvišalių santykių ir abiejų valstybių saugumo užtikrinimo, sprendžiant aktualius gynybos klausimus NATO lygiu. Politinį šalių dialogą prasmingai papildo augantys piliečių ryšiai verslo, mokslo, švietimo, turizmo, kultūros, sporto, visuomeninio bendradarbiavimo ir daugelyje kitų sričių.

Lietuvos vadovė išreiškė viltį, kad iš vis stiprėjančio abipusio susidomėjimo gimstančios prasmingos abiejų šalių žmonių bendros veiklos iniciatyvos ateityje padarys dvišalius santykius dar turtingesnius.

Pasak ministro pirmininko S. Skvernelio, Lietuva skiria daug dėmesio nuoširdžios draugystės stiprinimui ir visada prisimena, kokį svarbų vaidmenį suvaidino Islandija, palaikiusi Lietuvos nepriklausomybę.

„Esu įsitikinęs, kad plėtojant mūsų piliečių tarpusavio ryšius, vystant ekonominius ir kultūrinius santykius, atsivers naujos dvišalio bendradarbiavimo galimybės. Manau, kad bendra mūsų pozicija, sutelktos pastangos kuriant taikią bei saugią ateitį Šiaurės ir Baltijos šalių regione ir toliau vaidins reikšmingą vaidmenį NATO, kitose tarptautinėse organizacijose. Lietuva taip pat lieka patikima Islandijos partnerė plėtojant ryšius su Europos Sąjunga", – sakoma premjero sveikinime.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA