REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Vasario 24 d. 11:21

Prezidentė ir premjeras pasveikino Estiją Nepriklausomybės dienos proga

Vilnius

Alfa.lt © Edvard Blaževič nuotr. / Flickr.com nuotr. / Etaplius.lt koliažas

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


73254

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Saulius Skvernelis pasveikino Estiją Nepriklausomybės dienos proga.

Savo ir visos šalies žmonių vardu Nepriklausomybės 101-ųjų metinių proga D. Grybauskaitė pasveikino Estijos vadovę Kersti Kaljulad.

Kaip teigiama sveikinime, praėjusiais metais trys Baltijos sesės - Estija, Latvija ir Lietuva - kartu šventė nepriklausomų valstybių šimtmečius ir prisiminė už šalių laisvę kovojusius, ją branginusius ir iki šių dienų išsaugojusius Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečius. Šių žmonių kova išlieka įpareigojimu toliau stiprinti savo valstybes, įtvirtinant nepriklausomybę ir demokratiją.

Pasak šalies vadovės, Lietuva ir Estija ryžtingai eina šiuo keliu kaip sąjungininkės ir draugės, abiejų šalių piliečiams drauge atkūrus nepriklausomybę, vėliau prisijungus prie Europos Sąjungos ir Šiaurės Atlantos sutarties organizacijos.

Prezidentė pabrėžė, kad ir šiandien valstybių kelyje yra svarbių žingsnių ir svarbių darbų, kurių kartu siekiama - tarptautinių NATO priešakinių pajėgų batalionų dislokavimo Baltijos šalyje, strateginių transporto ir infrastruktūros projektų įgyvendinimo, šalių ūkio plėtros, saugios kaimynystės ar žemyno solidarumo svarbiausiais klausimais užtikrinimo.

Prezidentė išreiškė įsitikinimą, kad Estija yra svarbi Lietuvos partnerė, su kuria ir toliau - šiemet ir artimiausiais dešimtmečiais - bus atvirai dirbama, siekiant įgyvendinti strateginius tikslus, saugoti abi šalis jungiančias laisvės vertybes, užtikrinti viso regiono gynybą ir visapusį piliečių klestėjimą.

Lietuvos vadovės teigimu, moderni, drąsi ir atsakinga jaunoji europiečių karta iš Lietuvos ir Estijos drauge dirbs, kad įveiktų bendrus iššūkius ir įtvirtintų laisvę, kurią taip sunkiai pasiekė jų tėvai, ir apsaugos savo namus vieningame, stipriame ir nepriklausomame Europos žemyne.

Estijos vadovei ir visiems šalies gyventojams Lietuvos prezidentė palinkėjo sėkmės, laimės, gerovės ir santaikos.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Estijos premjerą Jurį Ratą Nepriklausomybės dienos proga.

Lietuvos Vyriausybės vadovas pasidžiaugė ilgalaikiais, tvirtos partnerystės principais paremtais mūsų valstybių ryšiais.

„Jau daugelį metų Estija ir Lietuva ne tik palaiko broliškus kaimyninius santykius, bet ir yra vienos iš stipriausių sąjungininkių bei partnerių regione ir plėtojant bendradarbiavimą ES ir NATO, taip pat ir kitais regioniniais bei tarptautiniais formatais, ypač Baltijos Ministrų Tarybos formatu. Esu įsitikinęs, kad ir toliau vieningai stiprinsime bendras pozicijas bei pastangas užtikrinant taikią ir saugią mūsų regiono ateitį“, - sakome premjero S. Skvernelio sveikinime.

Ministras pirmininkas Estijos premjerui ir visiems šalies žmonėms palinkėjo gerovės ir klestėjimo.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA