REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Liepos 20 d. 07:44

Prezidentė duoda startą gamyklos statybai: tai - didžiausias pastarųjų metų investicinis projektas

Kaunas

Reporteris GabijaŠaltinis: Etaplius.lt


45873

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ūkio ministras Virginijus Sinkevičius penktadienį dalyvauja Vokietijos automobilių komponentų pramonės įmonės „Continental“ gamyklos statybų pradžios ceremonijoje, kurioje prezidentė paskelbs statybų startą.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje pradėjus statybas, per ateinančius penkerius metus „Continental“ į naują elektronikos komponentų gamybos padalinį planuoja investuoti 95 mln. eurų ir sukurti apie 1000 naujų darbo vietų.

Kaip rašoma Prezidentės spaudos tarnybos pranešime, tai didžiausias pastarųjų metų investicinis projektas. Gamykloje bus gaminami aukštos pridėtinės vertės produktai automobilių pramonei - pažangiausios automobilių valdymo sistemos. Tai, teigiama pranešime, atves Lietuvą į automobilių didžiųjų gamintojų pasaulį ir sukurs galimybę išnaudoti mūsų inžinierių potencialą. Numatoma, kad gamykla Lietuvoje pradės veikti 2019 m. antrą pusmetį.

Pasak prezidentės, ši investicija dar kartą patvirtina glaudžius Lietuvos ryšius su Vokietija, kuri yra strateginė mūsų gynybos partnerė - jos kariai vadovauja Lietuvoje dislokuotam NATO gynybos batalionui.

Taip pat Vokietija yra ir viena didžiausių užsienio investuotojų - užima trečiąją vietą pagal tiesiogines užsienio investicijas, yra antra pagal dydį mūsų prekybos partnerė.

Padangų gamybos milžinė „Continental“ buvo įkurta prieš 147 metus Vokietijoje. Šios įmonės metinės pajamos siekia 44 mlrd. eurų - tai daugiau negu visos Lietuvos bendrasis vidaus produktas. Iš viso šioje įmonėje dirba per 240 tūkst. darbuotojų 61 pasaulio šalyje, pabrėžiama Prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Kaip praneša kompanija, renginyje tolimesnius planus Lietuvoje pristatys „Continental“ vykdomosios valdybos narys ir Vidaus reikalų departamento vadovas Helmutas Matschi, „Continental“ centrinių elektronikos gamyklų, kurios apima 30 gamyklų visame pasaulyje, vadovas Hansas-Jurgenas Braunas ir Kaune naujai įsikursiančios „Continental“ gamyklos vadovas Shayanas Ali.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA